Egerben lesz a Magyar Sydney
2008. március 7., péntek 10:14

Az ausztráliai Sydney ad otthont 2008. július 15. és 20. között a XXIII. Ifjúsági Világtalálkozónak. A katolikus világeseménnyel párhuzamosan a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia is ifjúsági napokat rendez Magyar Sydney néven.

A II. János Pál pápa által 1984-ben elindított, általában háromévenként megrendezett ifjúsági világtalálkozót minden alkalommal más helyszínen tartják. Legutóbb, 2005-ben Kölnben gyűltek össze a világ katolikus fiataljai, köztük több ezer honfitársunk.

A távolság és a költségek miatt ezúttal nagyságrendekkel kevesebb magyar, sőt európai tud részt venni a világtalálkozón. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia ezért úgy határozott, hogy az Ausztráliában zajló nemzetközi eseménnyel párhuzamosan − számos európai országhoz hasonlóan − Magyarországon nagyszabású találkozót szervez, amely tematikájában és felépítésében hasonlít majd a sydney-i rendezvényhez, de a magyarságot érintő témák és gondolatok is jelentős szerepet kapnak majd a napok során.

Ez lesz a Magyar Sydney – Magyar Katolikus Ifjúsági Napok, július 17. és 20. között Egerben. A magyarországi találkozó mottója: Tanúim lesztek – amely az ausztráliai rendezvény mottójához kapcsolódik („Amikor leszáll rátok a Szentlélek, erő tölt el benneteket, és tanúim lesztek” – ApCsel 1,8).

A találkozó célja: együtt élni és ünnepelni a világegyházzal, a Szentatyával, a sydney-i ifjúsági világtalálkozó résztvevőivel és a magyar katolikus fiatalokkal. A 2008-ra meghirdetett Biblia évének méltó megünneplése is nagy hangsúlyt kap a rendezvényen.

A Magyar Sydney-re nemcsak a magyarországi, hanem a határokon túli magyar katolikus fiatalok is meghívást kapnak, a szervezők mintegy 3000 fő részvételére számítanak. Hasonló léptékű országos katolikus ifjúsági találkozóra 2000 nyarán került sor Zánkán.

A programot az Egri Főegyházmegye szervezi a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Ifjúsági Bizottsága közreműködésével. Az Ifjúsági Világtalálkozóról, illetve a Magyar Sydney-ről bővebb tájékoztatás az alábbi holnapokon olvasható: www.sydney2008.hu, www.eger2008.hu (ez utóbbi oldal március 17-től működik).

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.