Egyházmegye-történet kicsiknek és nagyoknak
2008. április 3., csütörtök 14:54

A Pécsi Püspökség 2009-ben lesz ezer esztendős. A kerek évforduló méltó megünneplésére hároméves felkészülési időszakot hirdetett 2006-ban Mayer Mihály, az egyházmegye 81. püspöke. Számos programot szerveznek, hogy széles körben megismertessék mindazt a kulturális és lelki értéket, amellyel a püspökség a magyarság megmaradását, boldogulását és hitben való gyarapodását mindenkor szolgálta. Ezen ismeretterjesztés hatékony eszköze az április 2-án a pécsi Dómmúzeumban bemutatott, az egyházmegye múltját feldolgozó könyvcsalád.

„A Pécsi Egyházmegye ezer éve” című 260 oldalas kötet, melyet Sümegi József szerkesztett, olvasmányos, jól tagolt, képekkel és térképekkel bőségesen illusztrált, közérthető munka. E könyv dolgozatainak és illusztrációinak felhasználásával két tankönyv, illetve munkafüzet is született, az egyik kisiskolásoknak, a másik középiskolásoknak, hogy a katolikus iskolák diákjai, de más érdeklődő fiatalok is tudásuk gyarapításával büszkén bekapcsolódhassanak a 2009. augusztus 23-i nagy jubileumi ünnepségekbe.

Közismert, hogy Pécs Európa kulturális fővárosa lesz 2010-ben. Sokak számára úgy tűnhet, mintha a nemzetközi eseménynek kicsit az árnyékában, s talán annak részeként folynának az előkészületek az egyházmegye millenniumára. Pedig inkább fordított a helyzet – mutatott rá a könyvbemutatón a püspök. Pécs a püspökségnek köszönheti, hogy jelentős települése hazánknak, és hogy helyben oly sok kulturális érték halmozódott fel, amelyek Európa figyelmét kiérdemelték. Nem azért ünnepel a püspökség, mert Pécs Európa kulturális fővárosa lesz, hanem azért kaphat a város ilyen kiemelkedő nemzetközi elismerést, mert a kereszténység kultúra teremtő módon van jelen e tájon a római kortól napjainkig.
Ezen örökség számbavételét és megbecsülését szolgálja a könyvcsalád.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!