Elkészült a Hitéleti Központ Aszódon
2008. május 31., szombat 17:15

Május 31-én, szombaton Beer Miklós váci megyéspüspök szabadtéri ünnepi szentmise keretében szentelte fel az Aszódi Római Katolikus Egyházközség most elkészült Hitéleti Központját, amely a katolikus templom épülete mellett található.

Köszönöm mindazoknak, akik hittek ebben a szép tervben és köszönöm mindazoknak, akik valóra váltották. Áldás legyen azoknak az életén, akik a legtöbbet, a legnagyszerűbbet akarták a munkájukkal nekünk ajándékozni! Miközben Isten áldását kérjük erre a házra, már arról a közösségről álmodunk, amely Aszódon az evangélikus testvérekkel és a környékbeli plébániák híveivel együtt a Reménység tanújává válhat – mondta Beer Miklós megyéspüspök.

Az épület 250 m2 nagyságú földszintjén nagyterem, két kisközösségi helyiség, plébániai iroda, plébánosi lakás és egy káplánszoba található. A tetőtérben tanácsterem, egy többfunkciós galéria és egy gondnoki-hitoktatói szolgálati lakás kapott helyet.

Az épületet Jánosi János, Aszód főépítésze tervezte, Az építkezést Tolmácsi Miklós, az egyházközség világi elnöke irányította. Munkáját az épület tervezője és Simon Péter váci egyházmegyei főépítész segítette. Az épület kivitelezését az Épkomplex Kft. végezte.

Az aszódi egyházközség plébánosa Sánta János, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia irodaigazgatója, akinek írásai naponta olvashatók a Magyar Kurír gondolatok című rovatában.

forrás: Fehér János/Magyar Kurír

fotó: Klamár Zoltán, Fehér János

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.