Nagyboldogasszony ünnepe
2008. augusztus 14., csütörtök 13:25

Tiziano: Szűz Mária mennybevétele, VelenceSzűz Mária mennybevételét augusztus 15-én ünnepli a világegyház. A parancsolt ünnep – ami a katolikusok számára misehallgatási kötelezettséget jelent – ősi magyar elnevezése Nagyboldogasszony.

Az Egyház szent hagyománya szerint a Megváltó nem engedte át a földi enyészetnek édesanyja, Mária testét, hanem magához emelte a mennyei dicsőségbe. Mária elszenderedésének (latinul dormitio) napját már a VI. században ünnepelték Jeruzsálemben, és a VII. századtól Rómában is elterjedt. Az ünnepet Szent István király is megülte, és e napon ajánlotta Magyarországot a Szűzanya oltalmába. Ezért nevezzük őt Magyarország égi pártfogójának, vagyis Patrona Hungariae-nak. (Szent István 970 évvel ezelőtt, 1038-ban Nagyboldogasszony napján hunyt el.)

Mária mennybevételének ünnepén szenteli pappá Erdő Péter bíboros Györök Tibor diakónust az esztergomi bazilikában 10.30-kor. Idén már volt papszentelés az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében: június 14-én hat újmiséssel gyarapodott az érsekség.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.