Isten országáért
2008. november 28., péntek 14:14

Pro regno Dei címmel jelent meg az a kötet, amelyben Bábel Balázs kalocsa–kecskeméti érsekkel beszélget Dvorszky Hedvig, a Magyar Katolikus Rádió munkatársa. A Kairosz Kiadó által gondozott füzet tartalmazza a főpásztor három jelentős beszédét is.

„…az egyház hite a saját megélt tapasztalataim által kap színezetet, de azért nem más, mint az egyház hite” – vallja a Miért hiszek? sorozat frissen kiadott kötetében Bábel Balázs, aki Marcell Mihály példája nyomán minden reggel Isten szolgálatára jelentkezik. Hogy Istenhez fizikailag is minél közelebb élhessen, az érseki palota kápolna melletti részében rendezte be rezidenciáját.

A kiváló szónokként ismert főpásztor a latin és a paraszti kultúra közös örököseként a hagyományápolás fontossága mellett is tanúbizonyságot tesz. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia kulturális bizottságának elnökeként úgy látja, hogy a megélés, az átélés hiányzik a művészek többségéből, de a mai kor emberére általánosan is jellemző a megfertőzött lelkiség. Ezen próbál orvosolni a keresztény egyházak közeledésén munkálkodva és a Biblia évének püspöki koordinátoraként is.

Az interjúkötet közli az érseknek az esztergomi nemzetközi szimpóziumon tartott beszédét a kinyilatkoztatásról, valamint 2007-es Szent István-napi üzenetét és idei elmélkedését, amelyben ugyancsak a kalocsai egyházmegyét megalapító szent királyról emlékezik meg.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?