Krisztust várva
2008. december 2., kedd 10:39

Jöjj el, Urunk, Jézus! címmel jelentette meg Erdő Péter bíboros adventi elmélkedéseit a Magyar Katolikus Rádió és a Jel Kiadó. A hangoskönyv a karácsony előtti készület négy vasárnapjára tartalmaz gondolatokat.

Advent idején a Krisztussal való találkozásra várakozik a keresztény ember. Ez a készület négyféle megemlékezést jelent: az emberiség várakozását a Megváltó eljövetelére; az ember előkészületét arra, hogy az Úr eljöjjön hozzánk a kegyelemben (különösen a keresztségben és az Eucharisztiában); a saját halálunkra való felkészülést, amikor az Úr színe elé járulunk; valamint az Egyház és a világ várakozását Krisztus második eljövetelére. E négyfajta várakozásról beszél elmélkedéseiben Erdő Péter közérthetően és tömören.

A négy vasárnapra szánt gondolatfüzér hívőt és nem hívőt egyaránt közelebb visz az advent és a karácsony mély titkához. A főpásztor a beszédsorozatban életre kelti a katolikus hit alapvető fogalmait: a megváltás, a krisztusi kegyelem mibenlétét éppúgy megfogalmazza, mint azt, hogy mit jelent a keresztény ember számára a halál, illetve az utolsó ítélet.

A méltó várakozást és elmélyülést az ünnepkörhöz kapcsolódó kórus- és orgonafelvételek segítik a Váci Székesegyház Szent Cecília kórusa és Varga László karnagy előadásában.

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.