Egyházi jogászok találkozója Dobogókőn
2004. november 5., péntek 15:38

Negyedik alkalommal került sor az egyházmegyék jogi képviselőinek évenkénti konferenciájára Dobogókőn november 4-5-én.

A szakemberek beszámoltak az egyházmegyékben folyó jogi esetekről, bírói döntésekről, valamint előadásokat hallgattak meg az egyes szakterületek képviselőitől. Schanda Balázs, az Alkotmánybíróság főtanácsosa az állami egyházjog korlátairól és az egyházak autonómiájáról szólt. Bodonovich Jenő, az ORTT Panaszbizottságának soros elnöke A vallási közösségek védelme az ORTT Panaszbizottsága határozatainak tükrében címmel tartott előadást, Oelberg Károly pedig az Európai Unió strukturális alapjai által nyújtott támogatások egyházi igénybevételének lehetőségeiről tájékoztatta a konferencia résztvevőit. Veres András püspök, az MKPK titkára, aki maga is jelen  volt a rendezvényen, különösen fontosnak tartotta a mostani konferenciát.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?