Egyházmegyei zarándoklat a Szent Pál-év alkalmából
2009. január 23., péntek 10:05

A Szombathelyi Egyházmegye a Szent Pál-év alkalmából január 24-én, szombaton egyházmegyei zarándoklatot tart a szombathelyi székesegyházban, ahol Pietro Bertini da Cortona Szent Pál megkeresztelése c. festményének másolata is látható.

XVI. Benedek pápa a Szent Pál-évet meghirdető beszédében ajánlja, hogy  „mélyüljünk
el Szent Pál apostol lelkületében, elmélkedjük át írásait. Ha tehetjük, zarándoklatokkal, tanulmányi napokkal, lelkigyakorlatokkal tegyük magunkévá tanítását, életének példáját”.

A január 24-én, szombaton délelőtt 10 órakor a szombathelyi székesegyházban kezdődő ünnepi szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Veres András megyéspüspök. A szentmisét a Magyar Katolikus Rádió élő adásban közvetíti. Jelen lesz az egyházmegye korábbi főpásztora, Konkoly István nyugalmazott püspök is. A zarándoklaton teljes búcsú nyerhető, reggel 8 órától gyónási lehetőség lesz a székesegyházban.

Veres András püspök két templomot jelölt ki a Szombathelyi Egyházmegyében, ahol a Szent Pál-év ideje alatt folyamatosan teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételekkel. Ez a két templom Őriszentpéteren (Vas megye) és Pákán (Zala megye, képünkön) található.

F.J./Magyar Kurír

fotó: www.magyartemplomok.hu