Szentmise a média munkatársaiért
2009. január 24., szombat 10:09

Az újságírók védőszentje Szalézi Szent Ferenc ünnepéhez kapcsolódóan Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke ünnepi szentmisét mutatott be január 23-án a budapesti Egyetemi templomban. A szentmisén koncelebrált Mohos Gábor, a püspöki konferencia titkára, Szarvas István, a Szent István Rádió igazgatója és Szakács Péter, a Központi Papnevelő Intézet prefektusa. A liturgián az írott és elektronikus sajtó számos képviselője vett részt.

A napi evangéliumhoz kapcsolódva Erdő Péter bíboros a szeretet különös titkáról beszélt. Arról, hogy a krisztuskövetőknek, a krisztustanítványoknak különös módon kell szeretniük egymást. „Ez nem az ellenségszeretet vagy az általános szeretet parancsa, hanem felhívás arra, hogy az egyház tagjai, Krisztus követői, szeressék egymást és meglássák egymásban Krisztus képét. Így a hívők, az Egyháznak ez a belső szeretetközössége válik jellé a világ számára.”

A hívők között a szeretetnek a házastársi szeretethez hasonló erejű szentségi szeretetnek kell lennie, mert „ez tesz tanúságot Istenről, és ez közvetíti Isten irántunk való szeretetét. Éppen ezért nagy a felelősségünk, és különösen nagy azok szerepe, akik hivatásszerűen a tömegtájékoztatásban működnek, hogy hogyan szólunk hozzá az Egyház ügyeihez, hogyan próbálunk javításokat javasolni, hogy hogyan próbálunk értékeket fenntartani vagy megvédeni, ha meg vagyunk róla győződve, hogy méltók arra, mert ez a belső, ez az egymás közötti szeretet alkotja a lényegét egyházi működésünknek és tanúságtételünknek.

Úgy is mondhatnánk ezt, hogy a médiában dolgozó keresztény ember nem elsősorban az különbözteti meg másoktól, hogy ismeri az egyházi kérdéseket és ezért tartalmilag korrektül tud írni, beszélni, hozzászólni hanem, hogy keresztény szellemben viselkedik az egyház iránt és a többiek iránt. Tehát a személyes magatartás tanúságtétele a legnagyobb eszköz a keresztény ember számára mások felé.

Ehhez szükségünk van éleslátásra, különös erőre és figyelemre, hogy Jézusnak példáját tartsuk a szemünk előtt.”

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.