Szent István-ünnepség és ökumenikus istentisztelet Győrben
2009. augusztus 18., kedd 10:14

Győr-Moson-Sopron megye és Győr megyei jogú város önkormányzata augusztus 19-én ünnepi közgyűléssel, este ünnepi koncerttel emlékezik Szent István királyra. Az ünnepség során ökumenikus igeliturgiára is sor kerül katolikus, evangélikus és református püspökök részvételével.

Az ünnepi program szerdán 9 órakor a megye településeinek ünnepélyes zászlós menetével veszi kezdetét a győri Megyeház térnél. A Vársétánynál Simon Róbert Balázs, Győr alpolgármestere köszönti a megjelenteket 9 óra 15 perckor, majd a résztvevők Szent István lovas szobránál helyezik el a kegyelet virágait.

Az ünnepség délelőtt 10 órakor a győri evangélikus öregtemplomban folytatódik, ahol ökumenikus igeliturgát  tartanak. Az ünnepi liturgián Ittzés János, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke, Pápai Lajos győri megyéspüspök, Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát és Steinbach József református püspök vesz részt. Az igeliturgián Veres András szombathelyi megyéspüspök mond beszédet. A győri evangélikus öregtemplom címe: Petőfi tér 2.

Kép: www.gymsmo.hu

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.