Karácsonyi üzenet
2009. december 23., szerda 09:12

Krisztus születésének ünnepén hálát adunk a Mindenható Istennek, mert a Megtestesülés titkában teljes szolidaritást vállalt az emberiséggel. Magára vette minden gyengeségünket, hogy megváltson minket, felragyogtassa Isten dicsőségét és meghozza az embereknek az igazi békét. Ezért karácsony számunkra a remény üzenete: velünk az Isten. Ő nem hagy el minket. Mindig, minden helyzetben fordulhatunk hozzá, mert érdeklik gondjaink és örömeink egyaránt.

Krisztus legyen karácsonyi ünneplésünk középpontja. Ő nem ment el részvét nélkül semmiféle szükség mellett, az ő példája és segítsége legyen erőforrásunk. Rá gondoljunk, amikor megajándékozzuk egymást, amikor szeretettel vesszük körül családunkat, különösen a gyerekeket, az időseket és a betegeket, amikor kiterjesztjük segítő szeretetünket a legjobban rászorulók felé, vagy amikor van egy kedves szavunk azokhoz is, akikkel már régen nem beszéltünk.

Őrizzük meg a karácsony örömét és békéjét az ünnep elmúltával is. Így kérjük Isten áldását a karácsonyi ünnepekre és az új esztendőre minden keresztény testvérünk és egész népünk számára.

Dr. Erdő Péter
bíboros, prímás, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke

Dr. Bölcskei Gusztáv püspök,
a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke

Ittzés János
a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök–püspöke

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.