Százharmincmillió forint adomány Haitinek
2010. március 11., csütörtök 16:10

Több mint 130 millió forintnyi adománnyal járultak hozzá a Katolikus Egyház hívei a Haitit januárban sújtó természeti katasztrófa áldozatainak megsegítéséhez. Az összeg túlnyomó részét a februári országos gyűjtés során adták össze templomainkban.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia hálásan köszöni a hívek nagylelkű adományait, amelyekkel – a családokat is sújtó gazdasági válság okozta nehéz helyzet ellenére – támogatták katasztrófát szenvedett embertársaikat.

A püspöki konferencia már a földrengést követően 100 ezer dollár gyorssegélyt utalt át a terület támogatására, a Katolikus Karitász pedig külön bankszámlát nyitott, amelyre folyamatosan érkeztek a hívek nagylelkű adományai.

Az országos gyűjtés eredményét – mintegy 120 millió forintot – a konferencia a Dominikai Köztársaság nunciatúrájára juttatja el. A Katolikus Egyház ebből a szomszédos országból irányítja a haiti újjáépítést, amelynek előkészületei már folynak. A magyar adományokból a jelenlegi tervek szerint új, földrengésbiztos épületek, többek között iskola is épülhet majd. A Karitász bankszámlájára összesen 13 millió forint folyt be, amely a Caritas Internationalis támogatói akcióin keresztül jut el Haitire.

Kép: www.caritas.org

Beteljesedett!