Újabb papi hivatásokat ünneplünk
2010. június 17., csütörtök 17:18

A papság megszentelődésének jegyében meghirdetett év június 11-ei lezárása után egy héttel kezdődnek meg a papszentelések a magyarországi egyházmegyékben.

Június 18-án, pénteken szenteli pappá Márfi Gyula veszprémi érsek Rudi Pétert a pápai nagytemplomban. A főpásztor május 29-én szentelt diakónusokat a veszprémi Szent Mihály-székesegyházban Berkes Péter és Felker Zsolt papnövendékek személyében. A győri bazilikában ugyancsak június 18-án végez papszentelést Pápai Lajos: Kovács Pált pappá, Kaposi Gábort és Vadász Zoltánt diakónussá szenteli a megyéspüspök.

Június 19-én hat egyházmegyében is új papokkal gazdagodik az egyház. Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek  Csépányi Gábort és Simonyi-Molnár Balázst szenteli pappá az esztergomi bazilikában. Ternyák Csaba érsek az egri székesegyházban szenteli pappá Galuska Mihályt és diakónussá Szabó Attilát. Mayer Mihály megyéspüspök a papszentelések szombatján Benchea Celestint és Lovász Zsoltot pappá, Vida Zsoltot diakónussá szenteli a pécsi székesegyházban. A szombathelyi székesegyházban Bokor Zoltán és Kovács Richárd pappá, Ipacs Bence diakónussá szentelődik a Veres András püspök vezette szertartás keretében. Beer Miklós megyéspüspök a váci székesegyházban Csák András, Kovács András és Miklós Zalán Árpád diakónusokat szenteli pappá, Balázs András és Krizsán Zoltán papnövendékek pedig diakónussá szentelődnek. Ugyancsak június 19-én szenteli pappá Kiss-Rigó László püspök Negyela Zoltánt a szegedi dómban.

Spányi Antal megyéspüspök Keresztelő Szent János születésének ünnepén, június 24-én, csütörtökön szenteli pappá Szemere János diakónust a székesfehérvári bazilikában. Június 26., szombaton ünnepel új hivatásokat a Debrecen-Nyíregyházi és a Kaposvári Egyházmegye. A debreceni Szent Anna-székesegyházban Bosák Nándor megyéspüspök Földes Gábor és Törös Ádám diakónusokat pappá, valamint Nagy Csaba akolitust diakónussá szenteli. Ugyancsak Alexandriai Szent Cirill püspök emléknapján szenteli pappá szentmise keretében Balás Béla főpásztor Bogár Gáspárt a kaposvári székesegyházban. Szent Péter és Pál apostol ünnepén is újabb magyar papoknak örvendhet a világegyház: Kocsis Fülöp hajdúdorogi megyéspüspök Sárospatakon szenteli pappá Boronkai Józsefet, a kalocsai főszékesegyházban pedig Bábel Balázs érsek végez papszentelést ünnepi szentmise keretében.

A görög katolikus egyház a nyár folyamán még négy diakónussal lesz gazdagabb: Kocsis Fülöp július 25-én Nyíregyháza-Jósavárosban szenteli diakónussá Szaplonczay Gergelyt, július 27-én Nyírmihálydiban Revák Istvánt, augusztus 6-án Tiszaújvárosban Martinek Zsoltot és augusztus 15-én a máriapócsi bazilikában Orosz Zoltánt. Június elején a ferences szerzetesrend is újabb fiatal papokkal gyarapodott: Udvardy György püspök Posztós Eriket és Zarándy Kleofást szentelte fel a pasaréti Páduai Szent Antal-templomban június 5-én.

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.