A Balaton északi és déli partjának nyári miserendje 2017
2017. június 23., péntek 08:45

Az előző évek hagyományaihoz híven 2017-ban is közöljük a Balaton környéki településeken található templomok nyári miserendjét. A táblázat néhány távolabbi, turisztikai szempontból jelentős helység (Sümeg, Veszprém, Zirc, Hévíz, Zalakaros) misézési rendjét is tartalmazza. A miserendben szereplő katolikus templomok helyét feltüntettük egy balatoni templomtérképen.

Felhívjuk olvasóink figyelmét, hogy a nyári miserend néhány templom esetében csak a nyári időszak egy részében, például július 1-től érvényes, ezért érdemes az egyes településeken helyben is tájékozódni.

A balatoni miserend és a hozzá kapcsolódó Google Maps templomtérkép a katolikus.hu honlapon ITT található.

Az esetleges időpontváltozásokról az érintett plébániák jelzéseit a miserend [kukac] katolikus.hu e-mail címen köszönettel vesszük.

Kép: Fehér János

Az én anyám és rokonaim azok, akik Isten igéjét hallgatják, és tettekre is váltják!

Szent Kozma és Damján vértanúk

Kozma és Damján orvosok voltak és ikertestvérek. Melléknevük, Anargyroi (pénznélküliek) azt sejteti, hogy a szegényeket ingyen gyógyították. A Diocletianus-féle üldözésben lefejezték őket. Ciliciában működtek, de tiszteletük hamar elterjedt Nyugaton is. Ők az orvosok és gyógyszerészek védőszentjei.