A Balaton északi és déli partjának nyári miserendje 2017
2017. június 23., péntek 08:45

Az előző évek hagyományaihoz híven 2017-ban is közöljük a Balaton környéki településeken található templomok nyári miserendjét. A táblázat néhány távolabbi, turisztikai szempontból jelentős helység (Sümeg, Veszprém, Zirc, Hévíz, Zalakaros) misézési rendjét is tartalmazza. A miserendben szereplő katolikus templomok helyét feltüntettük egy balatoni templomtérképen.

Felhívjuk olvasóink figyelmét, hogy a nyári miserend néhány templom esetében csak a nyári időszak egy részében, például július 1-től érvényes, ezért érdemes az egyes településeken helyben is tájékozódni.

A balatoni miserend és a hozzá kapcsolódó Google Maps templomtérkép a katolikus.hu honlapon ITT található.

Az esetleges időpontváltozásokról az érintett plébániák jelzéseit a miserend [kukac] katolikus.hu e-mail címen köszönettel vesszük.

Kép: Fehér János

Bárcsak felismernéd te is, legalább ezen a napon, ami üdvösségedre szolgál!

Szent Kelemen pápa, vértanú

Kelemen a római püspöki székben Szent Péter harmadik utódja volt (92?101). Iréneusz 185 körül azt írja, hogy Kelemen még látta és hallotta az apostolokat. Szent Pál mint munkatársát említi a filippiekhez szóló levélben (4, 3). Híres Szent Kelemennek az a levele, amelyet a viszálykodó korintusi egyháznak írt. Ez a legrégibb bizonyítéka annak, hogy a római püspök Szent Péter tekintélyével intézkedett más egyházak ügyeiben is.

Szent Kolumbán apát

543 körül született Írországban. Kolostorban nevelkedett, később pedig itt tanított. 48 éves korában 12 társával átjött az európai szárazföldre és a mai Franciaországban és a Bódeni-tó partján fejtett ki missziós munkát. Szerzetesszabályokat írt és ő alapította a bobbiói apátságot. Meghalt 615. november 23-án.