Keresztény édesanyák fővárosi regionális találkozója
2004. december 15., szerda 15:49

A Keresztény Édesanyák Szent Mónika Közösségének szervezésében december 11-én, szombaton a Kelenföldi Szent Gellért Plébánia adott otthont a keresztény édesanyák fővárosi regionális találkozójának. Jóllehet a közösség imacsoportjai már több mint tíz éve jelen vannak a főváros plébániáin, most került sor első ízben regionális találkozóra, melynek célja az édesanyák összetartozásának láthatóvá tétele, a gyermekekért és az ifjúságért elmondott napi imában megnyilvánuló lelki egységük erősítése volt.

A közös szentségimádást és ádventi gyertyagyújtást követő ünnepi szentmisét dr. Erdő Péter bíboros, prímás érsek mutatta be.

A főpásztor szentbeszédében Keresztelő Szent Jánosról szólva kiemelte, hogy bár a próféta az emberek közül elsőként ismerte fel Jézusban a Messiást, a földi sikerek hiányát megtapasztalva mégis kételkedni kezd. Isten elgondolásai sokszor ellentétesek emberi elképzeléseinkkel. Ezzel szembesít minket az egyház története, a meg nem értettség, a szenvedés, eszünkbe juttatva Krisztus szavait: „Nem nagyobb a tanítvány mesterénél.” (Lk 6, 40)

A hagyományteremtőnek szánt regionális találkozó Ferencz Éva énekművész előadásával zárult.

A Szent Mónika Közösséghez tartozó édesanyák, miközben szüntelen hálát adnak Istennek hivatásukért, azért imádkoznak, hogy a jelen és jövendő generációk felismerjék az egyetlen helyes utat, és Krisztusra, az élő hitre, az Eukarisztiára támaszkodva példát mutassanak szeretetközösségből a világnak.

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.