A Katolikus Karitász közleménye
2011. augusztus 24., szerda 10:53

A Magyar Katolikus Egyház segélyszervezete felhívja mindenki figyelmét, hogy nem áll semmilyen kapcsolatban a Carit-ász Devecser 2010. Egyesülettel. A Katolikus Karitász hivatalos közleményét az alábbiakban olvashatják.

A Katolikus Karitász vezetőségének tudomására jutott, hogy a szervezet nevéhez megtévesztésig hasonló elnevezésű egyesület Carit-ász Devecser 2010. Egyesület néven, 8460 Devecser, Homok u. 18. szám alatti székhellyel jegyeztette be magát.

A Katolikus Karitász ezúton hívja fel a figyelmet, hogy e céggel és annak tevékenységével semmilyen kapcsolatban nem áll. A katolikus egyház segélyszervezetének nevével való hasonlóságból fakadó tévedésekért a Katolikus Karitász felelősséggel nem tartozik.

A Katolikus Karitász adománygyűjtési felhívást kizárólag a templomokban meghirdetve, illetve központi irodáján keresztül indít.

2011. augusztus 22.

Adjatok az olajotokból, mert lámpásaink kialvóban vannak!

Szent Ágoston püspök és egyháztanító

A Római Birodalomhoz tartozó Észak-Afrikában született pogány apától és a buzgó keresztény Szent Mónikától. Vallomások című önéletrajzából ismerjük istenkeresését és erkölcsi vívódásait. Milánóban szónoklattanár lett. Ott szakított bűnös éltével. Szent Ambrus püspök keresztelte meg. Ágoston aztán visszatért hazájába, ott pappá, majd Hippó városának püspökévé lett. A legnagyobb gondolkodók egyike és jeles hittudós. Nem hagyta el híveit akkor sem, amikor városát a vandálok körülvették. Az ostrom idején halt meg 430-ban.