A Katolikus Karitász közleménye
2011. augusztus 24., szerda 10:53

A Magyar Katolikus Egyház segélyszervezete felhívja mindenki figyelmét, hogy nem áll semmilyen kapcsolatban a Carit-ász Devecser 2010. Egyesülettel. A Katolikus Karitász hivatalos közleményét az alábbiakban olvashatják.

A Katolikus Karitász vezetőségének tudomására jutott, hogy a szervezet nevéhez megtévesztésig hasonló elnevezésű egyesület Carit-ász Devecser 2010. Egyesület néven, 8460 Devecser, Homok u. 18. szám alatti székhellyel jegyeztette be magát.

A Katolikus Karitász ezúton hívja fel a figyelmet, hogy e céggel és annak tevékenységével semmilyen kapcsolatban nem áll. A katolikus egyház segélyszervezetének nevével való hasonlóságból fakadó tévedésekért a Katolikus Karitász felelősséggel nem tartozik.

A Katolikus Karitász adománygyűjtési felhívást kizárólag a templomokban meghirdetve, illetve központi irodáján keresztül indít.

2011. augusztus 22.

Gondoljátok meg: Ha tudná a házigazda, hogy melyik órában jön a tolvaj, nem engedné betörni házába.

Szent II. János Pál pápa

Karol Józef Wojtyła néven született 1920. május 18-án a Krakkótól 50 kilométerre fekvő kisvárosban, Wadowicében.