A Katolikus Karitász közleménye
2011. augusztus 24., szerda 10:53

A Magyar Katolikus Egyház segélyszervezete felhívja mindenki figyelmét, hogy nem áll semmilyen kapcsolatban a Carit-ász Devecser 2010. Egyesülettel. A Katolikus Karitász hivatalos közleményét az alábbiakban olvashatják.

A Katolikus Karitász vezetőségének tudomására jutott, hogy a szervezet nevéhez megtévesztésig hasonló elnevezésű egyesület Carit-ász Devecser 2010. Egyesület néven, 8460 Devecser, Homok u. 18. szám alatti székhellyel jegyeztette be magát.

A Katolikus Karitász ezúton hívja fel a figyelmet, hogy e céggel és annak tevékenységével semmilyen kapcsolatban nem áll. A katolikus egyház segélyszervezetének nevével való hasonlóságból fakadó tévedésekért a Katolikus Karitász felelősséggel nem tartozik.

A Katolikus Karitász adománygyűjtési felhívást kizárólag a templomokban meghirdetve, illetve központi irodáján keresztül indít.

2011. augusztus 22.

Jaj, neked, Korozain! Jaj, neked, Betszaida!

Szent Jeromos

Jeromos 345-ben született a dalmáciai Stridonban. Jómódú keresztény szülei Rómába küldték tanulni. Ott ke rész telkede tt meg. Egy ideig Trierben, majd Aquileában tartózkodott, azután Keletre ment. Majd két évig Aleppo közelében szerzetesek között lakott. Itt kezdte tanulni a héber és a görög nyelvet. Pappá szenteltette magát és egy ideig Rómában Damazusz pápa titkára volt. 385-ben elhagyta Rómát és Betlehemben telepedett meg. Itt egy férfi kolostort és három női kolostort irányított. Legfőbb tevékenysége azonban a Szentírás latinra való lefordítása volt (Vulgata). Számos bibliamagyarázatot is írt. Heves természet, nagy tudásszomj és a Krisztus és az Egyház iránti szeretet voltak jellemző tulajdonságai. Levelei és vitairatai jelentős dokumentumai e korszak történetének. Meghalt 420. szeptember 30-án.