A Katolikus Karitász közleménye
2011. augusztus 24., szerda 10:53

A Magyar Katolikus Egyház segélyszervezete felhívja mindenki figyelmét, hogy nem áll semmilyen kapcsolatban a Carit-ász Devecser 2010. Egyesülettel. A Katolikus Karitász hivatalos közleményét az alábbiakban olvashatják.

A Katolikus Karitász vezetőségének tudomására jutott, hogy a szervezet nevéhez megtévesztésig hasonló elnevezésű egyesület Carit-ász Devecser 2010. Egyesület néven, 8460 Devecser, Homok u. 18. szám alatti székhellyel jegyeztette be magát.

A Katolikus Karitász ezúton hívja fel a figyelmet, hogy e céggel és annak tevékenységével semmilyen kapcsolatban nem áll. A katolikus egyház segélyszervezetének nevével való hasonlóságból fakadó tévedésekért a Katolikus Karitász felelősséggel nem tartozik.

A Katolikus Karitász adománygyűjtési felhívást kizárólag a templomokban meghirdetve, illetve központi irodáján keresztül indít.

2011. augusztus 22.

Ha valaki lámpát gyújt, nem takarja le, vagy nem rejti az ágy alá.

2014. szeptember 19 - 28., péntek-vasárnap
Ars Sacra Fesztivál

2014. szeptember 22., hétfő
Zsákutcából irányfények – könyvbemutató Kaposváron

2014. szeptember 22 -24., hétfő-szerda
Őszi családpasztorációs papi találkozó Leányfalun

2014. szeptember 22-27., hétfőn-szombat
VII. Szent Gellért Fesztivál Szegeden

2014. szeptember 23., kedd
Pió atya szobrának megáldása Vasszécsényben

2014. szeptember 24., szerda
Szent Gellért napi pedagógus konferencia Székesfehérváron

Villanovai Szent Tamás érsek

Imádság közben, különösen a szentmise alatt Tamás gyakran élt át misztikus eksztázisokat. Ezek gyakran kínosak voltak számára, és mindent megtett, hogy elrejtse őket. Így egy beöltözéskor mondott prédikációja alkalmával negyedórán át nem tudott beszélni.