A Katolikus Karitász közleménye
2011. augusztus 24., szerda 10:53

A Magyar Katolikus Egyház segélyszervezete felhívja mindenki figyelmét, hogy nem áll semmilyen kapcsolatban a Carit-ász Devecser 2010. Egyesülettel. A Katolikus Karitász hivatalos közleményét az alábbiakban olvashatják.

A Katolikus Karitász vezetőségének tudomására jutott, hogy a szervezet nevéhez megtévesztésig hasonló elnevezésű egyesület Carit-ász Devecser 2010. Egyesület néven, 8460 Devecser, Homok u. 18. szám alatti székhellyel jegyeztette be magát.

A Katolikus Karitász ezúton hívja fel a figyelmet, hogy e céggel és annak tevékenységével semmilyen kapcsolatban nem áll. A katolikus egyház segélyszervezetének nevével való hasonlóságból fakadó tévedésekért a Katolikus Karitász felelősséggel nem tartozik.

A Katolikus Karitász adománygyűjtési felhívást kizárólag a templomokban meghirdetve, illetve központi irodáján keresztül indít.

2011. augusztus 22.

Bizony, mondom nektek, sok próféta és igaz vágyott látni, amit ti láttok ? és nem látta; vágyott hallani, amit ti hallotok, ? és nem hallotta.

2014. szeptember 2-3.
Az MKPK őszi rendes ülése

2014. szeptember 12-13.
Katolikus Társadalmi Napok (KATTÁRS) Miskolcon

2014. október 19., vasárnap
Országos gyűjtés a missziók javára

2014. november 23., vasárnap
Országos gyűjtés a Karitász javára

2014. december 2-3.
Az MKPK téli rendes ülése

Árpád-házi Szent Kinga szűz

IV. Béla király lánya volt. Szent Margit és Jolán testvére. Boleszláv lengyel királlyal élt Szent József-házasságban. A szegények és betegek gondozásában volt példamutató. Férje halála után testvérével, Jolánnal belépett az ószandeci klarisszák kolostorába. Meghalt 1292-ben.

Szent Kristóf

Kristóf azon szentek sorába tartozik, akiknek a létezését történetileg nem lehet egyértelműen igazolni, mégis oly nagy tiszteletnek örvend, hogy e téren igen sok történetileg bizonyíthatóan létezett szentnek fölötte áll.