Verbényi István Pro Ecclesia Hungariae díjas
2011. szeptember 6., kedd 19:00

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Pro Ecclesia Hungariae Díjat adományozott Verbényi Istvánnak a Magyar Katolikus Egyházért végzett sokéves odaadó szolgálatáért, kiemelten a Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézet megalapításáért és vezetéséért. A kitüntetést Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök, a püspöki konferencia liturgikus bizottságának elnöke nyújtotta át az aranymiséjét ünneplő protonotárius, kanonoknak.

Dr. Verbényi István Budapesten, 1938. május 16-án született. Székesfehérvárott szentelték pappá 1961. június 21-én, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye szolgálatába 1993-ban került.

Verbényit 1977-ben nevezték ki püspöki tanácsossá, 1985–2007 között az OLT tagja volt, a Budapesti Kántorképző tanfolyam igazgatója 1992-től kezdve, 1994-ben lett protonotárius, kanonok. Az egyházzenei bizottságot 1995 óta vezeti. A Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézetnek 2002 óta, közel tíz éven át volt igazgatója.

Verbényi atya a lelkipásztori szolgálat mellett  a papi élet tág mezejét járta be - mondta a díj átadásakor Bosák Nándor. - Szervezeti struktúrában és tudományos munkásságával is a liturgia ügyét szolgálta.

A püspöki konferencia díját Verbényi István aranymiséje keretében vette át. A Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézet új irodavezetője 2011. szeptember 1-től Kajtár Edvárd pécsi egyházmegyés pap, a Központi Szeminárium spirituálisa.

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.