A CCEE plenáris ülésére készülnek Albániában
2011. szeptember 15., csütörtök 14:00

Az albán fővárosban rendezik meg szeptember 29. és október 2. között az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) találkozóját Rok Mirdita tiranai metropolita érsek, az albán püspöki konferencia elnökének meghívására, Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke vezetésével.

A helyi egyház szerint ez lesz a legfontosabb egyházi esemény az országban Boldog II. János Pál 1993-ban tett apostoli látogatása óta.

Az 1971-ben létrejött CCEE plenáris ülésén újraválasztja vezetőségét a következő ötéves időszakra. A tanács november 22-én, Rómában tart majd ünnepi összejövetelt fennállása 40. évfordulója alkalmából.

A tiranai ülésen megvitatják a 2012-es püspöki szinódus témáját, amely az új evangelizációra összpontosít. Jean-Luc Moens, a „Cor Unum” Pápai Tanács tagja, az európai fővárosokban megrendezett városmissziók koordinátora, valamint Salvatore Fisichella érsek, az Új Evangelizáció Pápai Tanácsának elnöke számolnak be tapasztalataikról.

A CCEE plenáris ülésének második szakaszában a főpásztorok meghallgatják az egyes bizottságok jelentéseit arról, hogyan szolgálják Európa helyi egyházát. Ennek keretében bemutatják a földrész püspöki konferenciáinak intézményes információs portálját (Eurocathinfo.eu), amely év végén kezdi meg online működését.

Beteljesedett!