Megalakult a Roma Koordinációs Tanács
2011. szeptember 27., kedd 10:18

Megtartotta alakuló ülését szeptember 26-án a Parlamentben a Roma Koordinációs Tanács (ROK-T). A testület célja, hogy minél több szereplőt vonjanak be a romastratégia elkészítésébe és végrehajtásába. Az ülésen a Katolikus Egyház részéről jelen volt Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, valamint Székely János esztergomi-budapesti segédpüspök és Kocsis Fülöp hajdúdorogi megyéspüspök.

Erdő Péter bíboros az ülés után tartott tájékoztatón a keresztény roma szakkollégiumok hálózatával kapcsolatban annak a reményének adott hangot, hogy a felsőoktatás mellett a középfokú oktatásra és szakoktatásra is kiterjedhet ez a tevékenység. Balog Zoltán társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár elmondta: a tanácsnak 27 tagja van, többségét a romaszervezetek adják. Az volt a cél, hogy minden olyan szereplőt meghívjanak, akinek romaügyben mondanivalója lehet, így a tanács tagjai között vannak az MTA, az egyházak, a munkaadók és munkavállalók képviselői, a romaönkormányzatok, civil szervezetek, az ombudsman, a települési önkormányzatok, a KSH, az Egyenlő Bánásmód Hatóság és az Országgyűlés szakbizottságának delegáltjai.

Balog Zoltán kiemelte: a romaügy Magyarországon ma azon múlik, hogy sikerül-e meggyőzni minél több embert és közösséget, hogy nekik is elemi érdekük a stratégia megalkotása. Nemcsak a romáknak, hanem a többségi társadalomnak is érdeke egy ilyen stratégia megalkotása, enélkül Magyarországon néhány évtized múlva élhetetlenné válik az élet. A 120 oldalas stratégia és a kapcsolódó intézkedési terv a romagov.kormany.hu oldalon elérhető.

Forrás: Magyar Kurír
Fotó: MTI

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.