Khalil Youssef főesperes, a Magyarországi Kopt Ortodox Egyház képviselőjének levele Erdő Péter bíborosnak
2011. október 11., kedd 16:10

Khalil Youssef főesperes, a  Magyarországi Kopt Ortodox Egyház képviselője levelet küldött Erdő Péter bíbros, prímás, esztergom-budapesti érsek részére. A levelet az alábbiakban olvashatják.

Igen Tisztelt Őeminenciája!

Biztos, hogy figyelemmel kísérte az elmúlt 48 óra sajnálatos eseményeit Kairóban; hasonlókról már a legutóbbi látogatásom során nagy vonalakban említést tettem. Tegnap délután, miután beszerezték a szükséges engedélyeket, teljesen békés tüntetésre indultak a koptok, igazságos és pártatlan vizsgálat lefolytatását kérve a Marináb nevű helyiségben lévő templom felégetése és lerombolása ügyében. A békés tüntetők a keresztényekhez és a Biblia tanításaihoz méltóan nem alkalmaztak semmiféle erőszakot. Minden átmenet nélkül éles lövedékekkel kezdték lőni a tömeget, és nagy sebességű páncélozott járműveket indítottak ellenük, melyek sokakat a felismerhetetlenségig halálra gázoltak. Közel 25 kopt lelte halálát. A tegnapi napon III. Shenouda pápa délután 2 órakor imával kísérte őket utolsó útjukra.

A Wahabíta szélsőséges állami média a koptokat hibáztatja, aminek cáfolatát más tárgyilagos hírcsatornák, - köztük az Alarabia hírtelevízió állomás is, - hangoztattak tegnapi adásaikban.

Ilyen körülmények hatása alatt nem tudok csendben maradni, miközben fiaimat és testvéreimet gyilkolják saját hazámban. Kérem tisztelettel, vesse latba teljes erejét, hogy az Önök kormánya, valamint az Európai Unió többi országa beavatkozzanak, hogy megvédjék a keresztényeket a megsemmisüléstől, amit a muszlimok a Korán betű szerinti perverz és szélsőséges tanításainak alkalmazása révén akarnak elérni. Mindemellett megmaradunk hitünkben: s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt. Máté 16:18

Oltalmazd Isten szülőhazámat és választott hazámat!

„Nézd, a tenyeremre rajzoltalak; falaid szemem előtt vannak szüntelen.”

Köszönöm figyelmét és türelmét.

Khalil Youssef főesperes

A Magyarországi Kopt Ortodox Egyház