Centenáriumi évnyitó – 100 éves a Hajdúdorogi Egyházmegye
2012. február 15., szerda 11:03

A Hajdúdorogi Egyházmegye idén ünnepli alapításának 100. évfordulóját, a jubileumi esztendőt 2012. február 18-án és 19-én kétnapos ünnepségsorozat keretében nyitják meg Hajdúdorogon.

A centenáriumi év az előkészületekkel együtt hároméves időszakot ölel fel, amelynek lelki irányvonalát így fogalmazták meg a szervezők: Önmagunkat – Egymást – Egész életünket Krisztus Istenünknek ajánljuk. Ennek a hármas szlogennek az utolsó részét választották az idei esztendő jelmondatának is, melyet a lehető legtöbb helyen igyekeznek kiemelni: „Egész életünket Krisztus Istenünknek ajánljuk!”

Február 18-án, szombaton, közel ezer görögkatolikus hívő részvételével egy történeti konferencián emlékeznek meg az elmúlt száz esztendő kiemelkedő eseményeiről és egyházművészeti kincseiről. Az előadások közben, 11.30-kor mutatja be hivatalosan a Magyar Posta Zrt. a százéves egyházmegye számára készített különleges bélyegét, amelyet egy levél kíséretében több egyházi és polgári méltósághoz is eljuttatnak, többek között XVI. Benedek pápához. Az ünnepségen Szászfalvi László egyházi, nemzetiségi és civil kapcsolatokért felelős államtitkár is részt vesz.

Másnap, február 19-én ünnepi püspöki Szent Liturgia keretében nyitják meg hivatalosan a centenáriumi évet, amelyen a katolikus egyház részéről Milan Šašik munkácsi görögkatolikus püspök és Bosák Nándor debrecen-nyíregyházi megyéspüspök, az állam részéről pedig Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, valamint Rácz Róbert kormánymegbízott lesz jelen.

A kétnapos esemény egy egész esztendőt átölelő programsorozat része, amelybe nem csak a Magyarország határain belül élő görögkatolikusok kapcsolódnak be. Az év során a kanadai Wellandban, illetve Rómában, Brüsszelben és Bécsben is megemlékezéseket és történelmi konferenciákat szerveznek.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?