Szent István ünnepe a katolikus rádióban és a közmédiában
2012. augusztus 16., csütörtök 14:57

Augusztus 20-án a média is kiemelten foglalkozik államalapító szent királyunkkal és az ő ünnepével. A közszolgálati média katolikus vonatkozású programjait és a Magyar Katolikus Rádió nemzeti ünnepünkre fokuszáló műsorait ajánljuk figyelmükbe.

Augusztus 20-án délelőtt (10.04 perctől) a budapesti Szent István-bazilikából közvetít római katolikus szentmisét a Kossuth Rádió. A szertartást Snell György plébános mutatja be, a szentbeszédet Gájer László káplán mondja.
Ugyancsak a főtemplomból közvetíti a közszolgálati média (M1 16.55, Duna World 22.40) a Szent István napi ünnepi szentmisét és a hagyományos Szent Jobb-körmenetet is. A szentmisét Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek celebrálja, szentbeszédet mond Jakubinyi György gyulafehérvári érsek. Az erdélyi főpásztor a magyar életszentségről elmélkedik első szent királyunk példáján.
Késő este, 22.35-kor tűzi műsorára Antonio Caldara olasz barokk zeneszerző Szent István, a magyarok királya című oratóriumát az M1. A darabot 2011. május 15-én a Savaria Barokk Zenekar a budapesti Ciszterci Szent Imre-templomban mutatta be.

A Magyar Katolikus Rádió reggel 9-kor az Életre-való című műsorban a 19. Summerfest Nemzetközi Folklórfesztivál és Népművészeti Vásár augusztus 20-i, százhalombattai programjával foglalkozik.
A 9.34-kor kezdődő, 20.34-kor megismételt Akvarell is több, az ünnephez kötődő témával foglalkozik. Az adás tartalma: Arcus Temporum – zenei fesztivál avagy profán lelkigyakorlat Pannonhalmán (Varga Mátyás atya, a fesztivál művészeti vezetője); Fél évszázad a Szent István Bazilika és az egyházzene szolgálatában (Fehér László karnagy); A legszebb néptáncos hagyományok felvillantása a Parlament előtti ünnepségen és az Élő Martin György Archívumban (Zsuráfszky Zoltán koreográfus, a Honvéd Táncegyüttes művészeti vezetője).
15.34-től a Magvetésben (ismétlés 22.34, valamint kedd 2.30) Romhányi Beatrix történész beszél Szent István király intelmeiről.
A Szent István-bazilika előtti ünnepi szentmisét és az azt követő Szent Jobb-körmenetet a katolikus rádión keresztül is követhetik 17 órától.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?