Erdő Péter bíboros levele Őszentsége II. Karekin örmény katolikosz részére
2012. szeptember 1., szombat 22:15

Erdő Péter bíboros, az MKPK elnöke levelet intézett Őszentsége II. Karekin örmény katolikoszhoz, amelyet az alábbiakban közlünk.

Értesülve az elmúlt napok eseményeiről a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia teljes szolidaritásáról biztosítja az örmény keresztényeket és a sokat szenvedett örmény népet. A leghatározottabban elutasítunk minden etnikai erőszakot és gyűlölködést. Kérjük a Mindenhatót, hogy a Boldogságos Szűz Mária közbenjárására kísérje pártfogásával az egész örmény népet és részesítsen bennünket az igazságosság és a béke ajándékában.

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek
a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke

In the light of the latest events the Hungarian Catholic Bishops’ Conference wishes to express full solidarity with the Armenian Christians and with the Armenian people that has so much suffered in the past. We firmly condemn all ethnic violence and hatred.
We ask the Almighty that through the intercession of the Blessed Virgin Mary He might lead and protect the whole Armenian people and bless them with the gift of justice and peace.

Péter Card. Erdő
Archbishop of Esztergom-Budapest
Primate of Hungary
President of the Hungarian Catholic Bishops’ Conference

A világ fiai nősülnek és férjhez mennek. Akik pedig méltók rá, hogy eljussanak a másik világba és a halálból való feltámadásra, nem nősülnek, s nem is mennek férjhez.

2014. november 14 - 28., péntek - péntek
VII. Őszi Szent Erzsébet Napok Sárospatakon

2014. november 15. - december 31.
Az Ipolytölgyesi Szent Erzsébet Otthon lakóinak kiállítása

Szendi József rubinmiséje

Vox Alba Együttes jótékonysági koncert

Ökumenikus konferencia Debrecenben

2014. november 23., vasárnap
Országos gyűjtés a Karitász javára

Szent Cecília szűz és vértanú

A 4. században épült az őróla elnevezett templom. Ez azt bizonyítja, hogy jelentős szentje volt az ókori egyháznak. Ennek a templomnak egyik feíszentelési évfordulóján fogták el a szentélyben Vigilius pápát 545. november 22-én. Cecília az egyházi énekés zene védőszentje.