Egyházi és egyházban dolgozó személyek kitüntetése március 15-e alkalmából
2013. március 14., csütörtök 18:51

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából, a köztársasági elnök megbízásából március 14-én állami kitüntetéseket adott át a közélet és a kultúra kiemelkedő képviselőinek, közöttük több katolikus egyházi, illetve egyházban dolgozó személynek.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetésben részesült

dr. Eőry Ajándok orvos-természetgyógyász, a biológiai tudomány kandidátusa, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat háziorvosa, Lambert Zoltán, a Budapest Városmajori Jézus Szíve Plébánia kanonok plébánosa, Mohos Gábor, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára, Arató László közgazdász, könyv- és lapkiadó, Bakos Rafael Attila, a Sarutlan Kármelita Rend Szent István Királyról nevezett Magyarországi Rendtartománya tartományfőnöke, Bárdy Péter, a gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium és Egyházzenei Szakközépiskola igazgatója, Havasi József, a Don Bosco Szalézi Társasága ny. tartományfőnöke, dr. Hegedűs András,  a Prímási Levéltár igazgatója, Snell György, a budapesti Szent István-bazilika plébánosa.

Magyar Arany Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapott

Hajós Márton, az Esztergom-Budapesti Érsekség ügyintézője, Kemenes Gábor börtönpasztorációban dolgozó katolikus pap, a  Nagykovácsi Nagyboldogasszony Plébánia plébánosa, Kothencz János, a Szeged-Csanád Egyházmegye gyermek- és ifjúságvédelmi főigazgatója, Tarján Mária, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar Könyvtárának vezetője.

A kultúra területén végzett kiemelkedő művészi tevékenység elismeréseként  Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki  Bubnó Tamás karnagy, énekművészt, Táncsics Mihály-díjat kapott Vertse Márta Ágnes szerkesztő.

Március 15-én Navracsics Tibor miniszteri kitüntetéseket adott át a Néprajzi Múzeumban.

A Magyar Arany Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést adta át lelkészi és pedagógiai munkája, hazánk nemzetközi megbecsülése érdekében végzett példamutató szolgálata elismeréseként Janka Ferencnek, a Veszprémi Görögkatolikus Egyházközség parókusának – aki a kitüntetést egy későbbi időpontban veszi át –, valamint elhivatott lelkészi tevékenysége, az ifjúság oktatása-nevelése érdekében végzett munkája elismeréseként Pákozdi Istvánnak, a Budapesti Római Katolikus Egyetemi és Főiskolai Lelkészség egyetemi lelkészének, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola tanszékvezető főiskolai tanárának – közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium

Az Emberfia nem azért jött, hogy az embereket elpusztítsa, hanem hogy megmentse.

Szent Jeromos

Jeromos 345-ben született a dalmáciai Stridonban. Jómódú keresztény szülei Rómába küldték tanulni. Ott ke rész telkede tt meg. Egy ideig Trierben, majd Aquileában tartózkodott, azután Keletre ment. Majd két évig Aleppo közelében szerzetesek között lakott. Itt kezdte tanulni a héber és a görög nyelvet. Pappá szenteltette magát és egy ideig Rómában Damazusz pápa titkára volt. 385-ben elhagyta Rómát és Betlehemben telepedett meg. Itt egy férfi kolostort és három női kolostort irányított. Legfőbb tevékenysége azonban a Szentírás latinra való lefordítása volt (Vulgata). Számos bibliamagyarázatot is írt. Heves természet, nagy tudásszomj és a Krisztus és az Egyház iránti szeretet voltak jellemző tulajdonságai. Levelei és vitairatai jelentős dokumentumai e korszak történetének. Meghalt 420. szeptember 30-án.