Egyházi és egyházban dolgozó személyek kitüntetése március 15-e alkalmából
2013. március 14., csütörtök 18:51

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából, a köztársasági elnök megbízásából március 14-én állami kitüntetéseket adott át a közélet és a kultúra kiemelkedő képviselőinek, közöttük több katolikus egyházi, illetve egyházban dolgozó személynek.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetésben részesült

dr. Eőry Ajándok orvos-természetgyógyász, a biológiai tudomány kandidátusa, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat háziorvosa, Lambert Zoltán, a Budapest Városmajori Jézus Szíve Plébánia kanonok plébánosa, Mohos Gábor, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára, Arató László közgazdász, könyv- és lapkiadó, Bakos Rafael Attila, a Sarutlan Kármelita Rend Szent István Királyról nevezett Magyarországi Rendtartománya tartományfőnöke, Bárdy Péter, a gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium és Egyházzenei Szakközépiskola igazgatója, Havasi József, a Don Bosco Szalézi Társasága ny. tartományfőnöke, dr. Hegedűs András,  a Prímási Levéltár igazgatója, Snell György, a budapesti Szent István-bazilika plébánosa.

Magyar Arany Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést kapott

Hajós Márton, az Esztergom-Budapesti Érsekség ügyintézője, Kemenes Gábor börtönpasztorációban dolgozó katolikus pap, a  Nagykovácsi Nagyboldogasszony Plébánia plébánosa, Kothencz János, a Szeged-Csanád Egyházmegye gyermek- és ifjúságvédelmi főigazgatója, Tarján Mária, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kar Könyvtárának vezetője.

A kultúra területén végzett kiemelkedő művészi tevékenység elismeréseként  Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki  Bubnó Tamás karnagy, énekművészt, Táncsics Mihály-díjat kapott Vertse Márta Ágnes szerkesztő.

Március 15-én Navracsics Tibor miniszteri kitüntetéseket adott át a Néprajzi Múzeumban.

A Magyar Arany Érdemkereszt (polgári tagozat) kitüntetést adta át lelkészi és pedagógiai munkája, hazánk nemzetközi megbecsülése érdekében végzett példamutató szolgálata elismeréseként Janka Ferencnek, a Veszprémi Görögkatolikus Egyházközség parókusának – aki a kitüntetést egy későbbi időpontban veszi át –, valamint elhivatott lelkészi tevékenysége, az ifjúság oktatása-nevelése érdekében végzett munkája elismeréseként Pákozdi Istvánnak, a Budapesti Római Katolikus Egyetemi és Főiskolai Lelkészség egyetemi lelkészének, a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola tanszékvezető főiskolai tanárának – közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium

Jézus hirdette a mennyek országa örömhírét.

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Ökumenikus imahét püspöki programjai időrendi sorrendben

2017. január 20. (péntek) – 2017. február 19. (vasárnap)
Házasság hete Győrben

Árpád-házi Szent Margit templom búcsú ünnepe

2017. január 22., vasárnap
Az ökumenikus imahét záró eseménye

Érseki búcsúi szentmise a veszprémi Szent Margit templomban

2017. Január 23. és 26., hétfő-csütörtök
Országos Lelkipásztori–Teológiai Napok Egerben

Szent Vince diakónus, vértanú

Jézus Krisztus az egész teremtés középpontja és teljessége. Őbenne élet volt és ez az élet volt az emberek világossága. Benne az istenség egész teljessége lakozik. Így Jézus Krisztus, aki a világmindenség Királya és örök Főpapja.

Boldog Batthyány László

Családapaként a boldogok között. Magyar népünknek szüksége van a hiteles példaképekre, olyan emberekre, akik jól tudták felhasználni képességeiket és lehetőségeiket. László herceg hallott Jézusról, mert volt, aki beszéljen róla. Akkor fognak sokan hallani Jézusról, ha merünk, tudunk beszélni róla.