Szentmisék országszerte
2005. január 12., szerda 09:33

Az ünnepek alatt sokan érdeklődtek a püspöki konferencia sajtóosztályán, hogy egy-egy templomban, vagy településen mikor vannak a szentmisék. A konferencia honlapjának Újdonság rovatát ajánlottuk, ahol miserend címszó alatt immár öt egyházmegye nagyobb településeinek templomairól találhatók adatok. Ugyanitt az idegen nyelvű szentmisék rendjét is közöljük.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Én vagyok az élet kenyere.

Soubirous Szent Bernadett

Egy enyhe téli napon rőzsegyűjtés közben ragyogó fénnyel körülvett lányalakot látott meg a Gave folyócska partján levő sziklabarlangnál. Ijedtében Rózsafüzérét kapta elő, a kisértés gondolatát keresztvetéssel akarta elhessegetni. A jelenség is keresztet vetett a rózsafüzérével, Bernadettel együtt némán imádkozta a szentolvasót. A kis Bernadettel rőzsét gyűjtő társnői semmit sem láttak a jelenésből.