Szent Imre-ösztöndíj 2015
2015. augusztus 24., hétfő 15:38

A Katolikus Központi Alapítvány pályázatot hirdet a Szent Imre ösztöndíj elnyerésére. Pályázhat minden 9-15. osztályos középiskolás, vagy felsőoktatási intézményben nappali tagozaton, első diplomás képzésben részt vevő, magyarországi tanintézményben tanuló katolikus fiatal.

A pályázatok elbírálása elsősorban a tanulmányi eredmény, az egy főre jutó jövedelem, a testvérek, eltartottak száma, a hitoktatásban és a közösségi életben való részvétel alapján történik. Döntés és kiértesítés decemberben várható. A kiértesítés postázásához a pályázat mellé bélyeggel ellátott, megcímzett válaszborítékot kell csatolni!

Az ösztöndíjat egy tanévre lehet elnyerni. A kuratórium döntése után az Alapítvány az ösztöndíjassal szerződést köt az ösztöndíj folyósításának feltételeiről. A megkötött szerződés egy tanulmányi évre szól, az ösztöndíj újabb pályázat alapján ismételten elnyerhető.

Az ösztöndíjra pályázni kizárólag pályázati űrlapon lehet. Nyomtatványt az Alapítványtól bélyeggel ellátott válaszborítékkal lehet igényelni, illetve Internetről is letölthető innen doc formátumban. Információ telefonon: 1/342-6959 /munkaidőben/. A pályázathoz csatolandó a helyi plébánosnak, hitoktatónak az ajánlása, az iskolalátogatási-, vagy hallgatói jogviszony igazolás, a felbélyegzett válaszboríték, valamint a jövedelem-igazolások.

A pályázatokat 2015. szeptember 20-ig kell benyújtani postán a Katolikus Központi Alapítvány címére: 1406 Budapest, Pf. 79. A borítékra kérjük ráírni: „Ösztöndíj pályázat”. Csak a határidőre beérkezett és pontosan kitöltött pályázatokat tudjuk elbírálni. A pályázatokat nem őrizzük meg és nem küldjük vissza.

Katolikus Központi Alapítvány

Kép: www.egyetemi.hu

Az Emberfia azért jött, hogy ő szolgáljon másoknak, és odaadja életét váltságul mindenkiért.

2016. szeptember 24., szombat
Taizéi ifjúsági találkozó Pannonhalmán

Szent Jakab apostol

Jakab, János apostol bátyja, Zebedeus és Szalome fia. Öccsével együtt heves természetű volt (Lk 9, 52), s ezért Jézus a "mennydörgés fiainak" (Mt 3, 17) nevezte őket. Ott voltak a táborhegyi színeváltozáskor és a Getszemáni kertben nagycsütörtök estéjén. Jakabot I. Heródes Agrippa végeztette ki karddal 44-ben. Ereklyéi átkerültek Spanyolországba, Santiago de Compostellába. Ez a hely már a középkorban látogatott búcsújáróhely volt.