Egyházi személyeket tüntettek ki március 15-én
2014. március 15., szombat 12:47

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át 2014. március 15-én a budapesti Művészetek Palotájában.

Áder János, Magyarország köztársasági elnökének megbízásából Balog Zoltán Magyar Arany Érdemkeresztet adott át többek között, Horváth István Sándor, a Zalalövői Római Katolikus Plébánia plébánosa részére, és Máthé György, a szolnoki Belvárosi Római Katolikus Plébánia plébánosa részére.

Horváth István Sándor, a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban érettségizett, pappá 1994-ben szentelték Szombathelyen. 2002-2004 között a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkárságának irodaigazgatója. 2007-től Zalalövőn plébános.

István atya a kezdetektől fontosnak tartotta az internetes evangelizációt. Kezdeményezésre 2004-től a hívek e-mailben kapják meg a napi evangéliumot. Két éve okostelefonokra (Android és IOS alapon) is letölthető a Napi evangélum alkalmazás.

Áder János, Magyarország köztársasági elnökének megbízásából Balog Zoltán Magyar Érdemrend Lovagkeresztet adott át többek között, Mózessy Gergely, a Székesfehérvári Egyházmegyei Gyűjtemény igazgatója, püspöki levéltáros részére, Dr. Csillag Gusztáv Gábor, a Magyar Katolikus Rádió Felügyelőbizottsági tagja, ügyvéd, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége kaposvári csoportjának vezetője részére, és Győri-Dani Lajos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat ügyvezető alelnöke részére.

Beteljesedett!