Befejeződött a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtés
2014. április 11., péntek 11:45

165 tonna élelmiszer gyűlt össze a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtési akció során.

Húsvét előtt ismét megrendezték a templomokban a tartósélelmiszer-gyűjtést, amelynek eredményéből a Karitász csoportok készítenek húsvéti ajándékcsomagokat a rászorulók számára. Az idei nagyböjti akció során rekord mennyiségű adomány gyűlt össze! A több mint 165 tonna élelmiszerből országosan több mint 20 ezer család részesül még az ünnep előtt.

A templomokba érkező adományokat a plébániák karitász önkéntesei válogatják és osztják szét a plébánia területén nehéz helyzetben élőknek. A megmaradó adományok sem vesznek kárba, ezeket az egyházmegyei karitászközpontok osztják szét hajléktalanoknak és rászoruló családoknak.

Az átlagosan 8 kg-os csomagok tartalma: liszt, olaj, rizs, cukor, tészta, konzervek, tea, készétel konzervek és édesség. Az ajándékcsomagokat több helyen kiegészítették húsvéti apróságokkal is a gyermekek számára.

A Katolikus Karitász hálásan köszöni minden adományozó nagylelkű segítségét, akiknek köszönhetően évről-évre többeknek segíthet ünneppé tenni a húsvétot.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?