Pap-és diakónus szentelések 2014-ben (frissítve!)
2014. június 12., csütörtök 14:42

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. Az elkövetkezendő időszakban 37 újmisés pappal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház. Összeállításunkban részletesen megtalálhatják az idei pap- és diakónusszentelések időpontjait egyházmegyék szerinti bontásban. Augusztus és szeptember hónapban Miskolcon és Pannonhalmán tartják a papszenteléseket.

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Bosák Nándor megyéspüspök június 28-án, szombaton délelőtt 10.00 órakor a debreceni Szent Anna-székesegyházban ünnepi szentmise keretében pappá szenteli Olasz Lajos és Varga Lóránd diakónusokat és diakónussá szenteli Mészáros Zsolt akolitust.

Egri Főegyházmegye:
Ternyák Csaba érsek június 21-én 10.00 órakor az egri bazilikában pappá szenteli Greutter Györgyöt, Jósvay Lászlót, Kovács Józsefet, Palotai Ádámot, Vadászi Lászlót, Vanyo Pétert, Varga Pált. A főpásztor emellett diákónussá szenteli Füleczki Istvánt, Kaposi Istvánt, Strahl Pétert, Versler Sándort és Zsova Jánost.

Palánki Ferenc segédpüspök július 26-án, szombaton 11 órakor Kenderesen pappá szenteli Vizi János diakónust.

Esztergom–Budapesti Főegyházmegye:
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek június 14-én, szombaton 10.30 órakor az esztergomi bazilikában kezdődő szentmise keretében pappá szenteli a főegyházmegye számára Hodász Andrást, Lakatos Bencét, Marton Zoltán Lászlót és Szemere Istvánt. A főpásztor emellett három családos férfit: Kuzmányi Istvánt, Lovász Pétert és Szoyka Árpád Miklóst állandó diakónussá, három papnövendéket: Lindmayer Miklóst és a Legio Christi két szerzetesét, Egervári Bertalant és Szabó-Molnár Bálintot diakónussá szentel.

Győri Egyházmegye:
Pápai Lajos megyéspüspök június 20-án, pénteken 10.00 órakor a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban  áldozópappá szenteli Benkó Attila, Brezina Balázs és Kovács Gergő Vilmos diakónusokat.

Kalocsa–Kecskeméti Főegyházmegye:
Bábel Balázs kalocsa–kecskeméti érsek  június 28-án, szombaton 10.00 órakor a Szent József (Zárda)-templomban pappá szenteli Tamás Sándor diakónust.

Kaposvári Egyházmegye:
Balás Béla kaposvári megyéspüspök  június 28-án 10.30 órakor a kaposvári székesegyházban pappá szenteli Balogh Péter (Segesd) és Arányi Zoltán (Balatonkeresztúr) diakónusokat, valamint Németh Zsoltot (Tab) diakónussá szenteli.

Hajdúdorogi Egyházmegye
Kocsis Fülöp megyéspüspök  június 15-én 10.00 órakor Máriapócson a bazilikában pappá szenteli Kovács Csabát, június 29-én 10 órakor ugyanott ifj. Zuró Józsefet szenteli pappá.

Miskolci Apostoli Exarchátus
Orosz Atanáz püspök exarcha  augusztus 6-án 10 órától a Mucsonyi Görög katolikus templomban Urbán Ariel alszerpapot diakónussá szenteli, augusztus 10-én 10 órától a Sárospataki Görög Katolikus templomban Gorcsa Péter diakónust áldozópappá szenteli, zeptember 28-án 10 órától a Miskolc-Belvárosi Nagyboldogasszonyról nevezett püspöki székesegyházban Buka Gábor diakónust áldozópappá szenteli.

Pécsi Egyházmegye:
Udvardy György pécsi megyéspüspök június 21-én délelőtt 10.00 órakor a pécsi bazilikában diakónussá szenteli Battonyai Jánost akolitust.

Szeged–Csanádi Egyházmegye:
Kiss-Rigó László megyéspüspök Szegeden a székesegyházban június 14-én, szombaton 10.00 órakor pappá szenteli Arany Gábor, Bilibok György és Máté János diakónusokat, a Szent Gellért Szeminárium növendékeit.

Székesfehérvári Egyházmegye:
Spányi Antal megyéspüspök június 24-én, délelőtt 10.00 órakor a székesegyházban diakónussá szenteli Bozai Márton és Oraveczki Attila Ferenc akolitusokat.

Szombathelyi Egyházmegye:
Veres András megyéspüspök június 21-én, 10.00 órakor a székesegyházban pappá szenteli Nagy Tamás és Pete Polgár Máté diakónusokat, Böjti Balázs és Bihal Zoltán akolitusokat pedig diakónussá szenteli.

Váci Egyházmegye:
Beer Miklós megyéspüspök június 21-én, szombaton 10.00 órakor a váci székesegyházban pappá szenteli Maczák Tamást, Kovács Györgyöt, Lovassy Attilát, Szabó Mihályt és Balogh Lászlót, valamint diakónussá szenteli Pálfalvi Tamást és Varga Tamást.

Veszprémi Egyházmegye:
Márfi Gyula érsek a Szent Mihály-bazilikában június 20-án, pénteken a délelőtt 10.00 órakor kezdődő szentmisében szenteli pappá Darnai Jánost, Megyesi Ferencet és Szeghy Csabát.

Bencés Rend:
Várszegi Asztrik püspök, pannonhalmi főapát augusztus 6-án a pannonhalmi bazilikában 11.00 órakor kezdődő szentmise keretében pappá szenteli Gérecz Imre, Bokros Márk és Matusz Hugó bencés testvéreket.

Beteljesedett!