A Szentatya megalapította a bizánci rítusú katolikusok számára a Magyarországi Sajátjogú Metropolitai Egyházat
2015. március 20., péntek 12:00

Március 20-án Ferenc pápa a Magyar Katolikus Egyházon belül a bizánci rítusú katolikusok számára megalapította a Magyarországi Sajátjogú Metropolitai Egyházat. A Hajdúdorogi Egyházmegyét, Debrecen székhellyel metropolitai székké emelte, amelynek első metropolitájává Excellenciás és Főtisztelendő Kocsis Fülöpöt nevezte ki, aki jelenleg a Hajdúdorogi Egyházmegye püspöke.

A Miskolci Apostoli Exarchátust egyházmegyei rangra emelte, megtéve a Hajdúdorogi Metropolitai Szék szuffragáneus egyházmegyéjévé, amelynek első püspökévé Excellenciás és Főtisztelendő Orosz Atanázt nevezte ki, áthelyezve őt a Paniumi címzetes székből.

Megalapította a bizánci rítusú katolikusok számára a Nyíregyházi Egyházmegyét, a Hajdúdorogi Egyházmegyéből leválasztott területből, a Hajdúdorogi Metropolitai Szék szuffragáneusává téve, Apostoli Adminisztrátorává (Sede Vacante) pedig kinevezte Orosz Atanáz püspököt.

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?