Ferenc pápa csütörtökön fogadja a CCEE és a CEC tagjait
2015. május 4., hétfő 20:34

Az Erdő Péter bíboros vezette Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) és a Christopher Hill anglikán főpásztor vezette Európai Egyházak Konferenciája (CEC) vegyes bizottsága Rómában ülésezik május 6. és 8. között.
A két testület Angelo Bagnasco bíboros, az olasz püspöki konferencia elnöke, a CCEE alelnöke meghívására ülésezik Rómában.

Május 7-én, csütörtök délelőtt a bizottság tagjait audiencián fogadja Ferenc pápa, majd Nigel Bakerrel, a szentszéki brit nagykövettel találkoznak.

A találkozó megadott témájáról (Szabadság és szabadságok – a keresztény megközelítés) Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke és Christopher Hill anglikán főpásztor, a CEC elnöke tart előadást.

A találkozón három felekezet nézőpontjából tárgyalják az emberi személy szabadságának keresztény megközelítését, valamint ennek megjelenését az európai társadalmi és politikai kontextusban. A katolikus nézőpontot Angelo Bagnasco bíboros mutatja be; a protestáns szemszögről Karin Burstrand lelkész, gothenburgi esperes, a CEC alelnöke beszél; az ortodox megközelítést Nicolas Kazarian, a párizsi Saint-Serge Ortodox Teológiai Intézet és a Párizsi Katolikus Egyetem professzora ismerteti.

Emmanuel francia metropolita, a CEC alelnöke Szólásszabadság és polgári együttélés címmel tart előadást; Angelo Massafra érsek, a CCEE alelnöke előadásának címe: Az egyházak szava az individualizált társadalomban.

A pénteki ülésszakon részt vesz Kurt Koch bíboros is, a Keresztény Egységért Pápai Tanács elnöke.

A találkozó május 8-án, péntek délelőtt zárul; a közösen megfogalmazott Európa-napi üzenetet sajtótájékoztatón ismertetik délben a Vatikáni Rádió Marconi-termében, ahol beszédet mond Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke, és Christopher Hill, a CEC elnöke.

Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) és az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) vegyes bizottsága, amelyet 1972-ben hoztak létre, a két szervezet együttműködését koordinálja; a főtitkárokon kívül hét-hét tag képviseli a két testületet a bizottságban.

Amit hirdetek, úgy hirdetem, amint az Atya mondta nekem.

Szent György vértanú

Tisztelete valószínűleg a palesztinai Liddából ered. Rengeteg legenda tanúsítja, hogy nagyon népszerű szent a keleti és nyugati Egyházban.

Sigmaringeni Szent Fidél pap, vértanú

Jogot és teológiát tanult. Az egyetemi évek diákmulatságait elkerülte, inkább imádságra fordította szabad idejét.