Letölthető az Ökumenikus Imahét füzete
2016. január 4., hétfő 15:52

2016. január 17. és 24. között kerül megrendezésre a Krisztus-hívők egységéért végzett ökumenikus imahét, amelynek alap-igéje:  „Arra hívattunk, hogy az Úr nagy tetteit hirdessük!” (1Pt 2,9).
Az Ökumenikus Imahét országos nyitó istentisztelete 2016. január 17-én, vasárnap 18 órakor lesz a Deák téri evangélikus templomban. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros és igét hirdet Szabó István református püspök, a Zsinat Lelkészi Elnöke. Az ökumenikus istentiszteleten a MEÖT tagegyházak vezetői szolgálnak a liturgiában.

Az imafüzet innen tölthető le.

Én vagyok az igazi szőlőtő, Atyám a szőlőműves.
  Jn 15,1-8

2016. július 20-24., szerda –vasárnap
IVT: a Verbum Dei előtalálkozója Győrben

2016. július 23., szombat
Szent Jakab búcsú - érseki szentmise

2016. július 24., vasárnap
Görögkatolikus kápolnaszentelés és ezüstmise Kecskeméten

Szent Brigitta szerzetesnő, Európa társvédőszentje

Svéd származású férjes asszony volt, nyolc gyermek anyja. Egy zarándoklat után félje a ciszterci rendbe lépett, Brigitta pedig külön szerzetesrendet alapított. Megírta látomásait, és sokat fáradozott a keresztény erkölcsök megjavításáért. Leányával, Szent Katalinnal Itáliába költözött, és Rómában halt meg 1373-ban.