Letölthető az Ökumenikus Imahét füzete
2016. január 4., hétfő 15:52

2016. január 17. és 24. között kerül megrendezésre a Krisztus-hívők egységéért végzett ökumenikus imahét, amelynek alap-igéje:  „Arra hívattunk, hogy az Úr nagy tetteit hirdessük!” (1Pt 2,9).
Az Ökumenikus Imahét országos nyitó istentisztelete 2016. január 17-én, vasárnap 18 órakor lesz a Deák téri evangélikus templomban. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros és igét hirdet Szabó István református püspök, a Zsinat Lelkészi Elnöke. Az ökumenikus istentiszteleten a MEÖT tagegyházak vezetői szolgálnak a liturgiában.

Az imafüzet innen tölthető le.

Barátom, nem vagyok igazságtalan veled.
  Mt 20,1-16a

Limai Szent Róza szűz

Róza 1586-ban született Limában. ?Dél-Amerika első virága?, vagyis kanonizált szentje. Keresztneve Izabella volt, de anyja mindig ?Rosa? néven nevezte. Már gyermekkorában hősiesen gyakorolta az erényeket és a vezeklést. Domonkos harmadrendi lett. Életét felajánlotta népe megtéréséért és engesztelésül a spanyol hódítók véres tetteiért. 1617. augusztus 24-én halt meg Limában.