Letölthető az Ökumenikus Imahét füzete
2016. január 4., hétfő 15:52

2016. január 17. és 24. között kerül megrendezésre a Krisztus-hívők egységéért végzett ökumenikus imahét, amelynek alap-igéje:  „Arra hívattunk, hogy az Úr nagy tetteit hirdessük!” (1Pt 2,9).
Az Ökumenikus Imahét országos nyitó istentisztelete 2016. január 17-én, vasárnap 18 órakor lesz a Deák téri evangélikus templomban. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros és igét hirdet Szabó István református püspök, a Zsinat Lelkészi Elnöke. Az ökumenikus istentiszteleten a MEÖT tagegyházak vezetői szolgálnak a liturgiában.

Az imafüzet innen tölthető le.

Mi lesz ebből a gyermekből? Hiszen nyilván az Úr van vele.
  Lk 1,57-66. 80

Keresztelő Szent János születése

Ma főünnepet ülünk, Keresztelő Szent János születése napját: hat hónappal karácsony előtt, mert éppen ennyivel volt idősebb a kis Jézusnál. János lett a legnagyobb a próféták között, mert nemcsak hirdette, hanem meg is mutatta kortársainak az Üdvözítőt.