Magyarország rendezheti meg a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust 2020-ban
2016. január 31., vasárnap 11:29

Az alábbiakban az Erdő Péter bíboros vezette magyar delegáció hivatalos nyilatkozatát közöljük.

2016. január 24. és 31. között tartották a Fülöp-szigeteki Cebuban az 51. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust, amelyen 200 bíboros és püspök, valamint a világ 72 országából érkezett 12.000 küldött vett részt. A 10 fős magyar küldöttséget Erdő Péter bíboros, prímás, érsek vezette.

Az esemény záró szentmiséjét (Statio Orbis) Charles Maung Bo rangooni bíboros érsek, a pápa legátusa mutatta be a városon kívül, több mint egymillió hívő előtt. A szertartás végén Piero Marini érsek, a kongresszusok szervezéséért felelős pápai bizottság elnöke átnyújtotta a pápa videóüzenetét, amelyet helyben lejátszottak.

Ferenc pápa üzenetében bejelentette az 52., 2020-ban esedékes Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus helyszínét: Budapest láthatja majd vendégül a kivételes eseményt s az arra érkező látogatókat.

Az 50. kongresszus Dublinban volt, ott 50.000 regisztrált küldött vett részt a találkozón.
Történeti érdekesség, hogy az 1938-as budapesti kongresszust ugyancsak a Fülöp-szigeteken, akkor Manilában jelentették be - ez a város adott otthont az 1937-es kongresszusnak.

MKPK Titkársága

Amikor lakomára hívnak ? kezdte ?, ne ülj az első helyre, mert akadhat a hivatalosak közt nálad előkelőbb is.
  Lk 14,1. 7-14

Mohácsra érkezik a Szent Jobb

Papszentelés Debrecenben

Egyházmegyei tanévnyitó Szekszárdon

Szent Ágoston püspök és egyháztanító

A Római Birodalomhoz tartozó Észak-Afrikában született pogány apától és a buzgó keresztény Szent Mónikától. Vallomások című önéletrajzából ismerjük istenkeresését és erkölcsi vívódásait. Milánóban szónoklattanár lett. Ott szakított bűnös éltével. Szent Ambrus püspök keresztelte meg. Ágoston aztán visszatért hazájába, ott pappá, majd Hippó városának püspökévé lett. A legnagyobb gondolkodók egyike és jeles hittudós. Nem hagyta el híveit akkor sem, amikor városát a vandálok körülvették. Az ostrom idején halt meg 430-ban.