Erdő Péter bíboros levele Kirill pátriárkának
2016. február 5., péntek 21:10

Az alábbiakban közzétesszük Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) elnökének levelét Kirill moszkvai pátriárkához.

Szentséges Atya!

Nagy örömmel vettem hírül, hogy a közeljövőben találkozóra kerül sor Őszentsége, Ferenc pápa és Ön között, február 12-én a kubai José Martí nemzetközi repülőtéren, s hogy a találkozó végén egy közös nyilatkozatot is alá fognak majd írni.

Ez a történelmi jelentőségű találkozó, amely megkoronázza a Szentszék és az Orosz Ortodox Egyház Pátriárkátusa közötti több évtizedes dialógust, megerősíti az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) törekvését ennek a párbeszédnek a folytatásában. Hilarion volokolamszki metropolitával, a Moszkvai Patriarchátus Külső Egyházi Kapcsolatok Osztályának vezetőjével sokat dolgoztunk együtt, hogy megvalósítsuk az Európai Katolikus-Ortodox Fórumot, amely intézménynek az a célja, hogy javítsa a lelkipásztori együttműködést a Katolikus Egyház és az európai Ortodox Egyházak között; a közeljövőben készülünk az ötödik találkozónkra.

Az európai Egyház úgy tekint erre az eseményre, mint a keresztények egysége és közös tanúságtétele irányába tett lépésre. Kérem ezért a találkozóra az Úr áldását, és imádkozni fogok az Egyház egysége irányába tett lépésért és különösképpen az Orosz Ortodox Egyházért.

Szentséges Atya, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) nevében biztosíthatom, hogy ezért fog imádkozni az európai Katolikus Egyház, és hatalmas érdeklődéssel fogjuk követni az Ön találkozását Ferenc pápával.

Erdő Péter bíboros
esztergom-budapesti érsek
a CCEE elnöke

Fordította: Domonkos György

Forrás: CCEE/Magyar Kurír

Amikor lakomára hívnak ? kezdte ?, ne ülj az első helyre, mert akadhat a hivatalosak közt nálad előkelőbb is.
  Lk 14,1. 7-14

Mohácsra érkezik a Szent Jobb

Papszentelés Debrecenben

Egyházmegyei tanévnyitó Szekszárdon

Szent Ágoston püspök és egyháztanító

A Római Birodalomhoz tartozó Észak-Afrikában született pogány apától és a buzgó keresztény Szent Mónikától. Vallomások című önéletrajzából ismerjük istenkeresését és erkölcsi vívódásait. Milánóban szónoklattanár lett. Ott szakított bűnös éltével. Szent Ambrus püspök keresztelte meg. Ágoston aztán visszatért hazájába, ott pappá, majd Hippó városának püspökévé lett. A legnagyobb gondolkodók egyike és jeles hittudós. Nem hagyta el híveit akkor sem, amikor városát a vandálok körülvették. Az ostrom idején halt meg 430-ban.