Erdő Péter bíboros levele Kirill pátriárkának
2016. február 5., péntek 21:10

Az alábbiakban közzétesszük Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) elnökének levelét Kirill moszkvai pátriárkához.

Szentséges Atya!

Nagy örömmel vettem hírül, hogy a közeljövőben találkozóra kerül sor Őszentsége, Ferenc pápa és Ön között, február 12-én a kubai José Martí nemzetközi repülőtéren, s hogy a találkozó végén egy közös nyilatkozatot is alá fognak majd írni.

Ez a történelmi jelentőségű találkozó, amely megkoronázza a Szentszék és az Orosz Ortodox Egyház Pátriárkátusa közötti több évtizedes dialógust, megerősíti az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) törekvését ennek a párbeszédnek a folytatásában. Hilarion volokolamszki metropolitával, a Moszkvai Patriarchátus Külső Egyházi Kapcsolatok Osztályának vezetőjével sokat dolgoztunk együtt, hogy megvalósítsuk az Európai Katolikus-Ortodox Fórumot, amely intézménynek az a célja, hogy javítsa a lelkipásztori együttműködést a Katolikus Egyház és az európai Ortodox Egyházak között; a közeljövőben készülünk az ötödik találkozónkra.

Az európai Egyház úgy tekint erre az eseményre, mint a keresztények egysége és közös tanúságtétele irányába tett lépésre. Kérem ezért a találkozóra az Úr áldását, és imádkozni fogok az Egyház egysége irányába tett lépésért és különösképpen az Orosz Ortodox Egyházért.

Szentséges Atya, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) nevében biztosíthatom, hogy ezért fog imádkozni az európai Katolikus Egyház, és hatalmas érdeklődéssel fogjuk követni az Ön találkozását Ferenc pápával.

Erdő Péter bíboros
esztergom-budapesti érsek
a CCEE elnöke

Fordította: Domonkos György

Forrás: CCEE/Magyar Kurír

Jézus tizenkettőt választott ki, hogy vele tartsanak, és hirdessék az igét.
  Mk 3,13-19

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Ökumenikus imahét püspöki programjai időrendi sorrendben

2017. január 20., péntek
Telenkó Miklós áldozópap temetése

2017. január 20. (péntek) – 2017. február 19. (vasárnap)
Házasság hete Győrben

Árpád-házi Szent Margit templom búcsú ünnepe

2017. január 22., vasárnap
Az ökumenikus imahét záró eseménye

Érseki búcsúi szentmise a veszprémi Szent Margit templomban

Szent Sebestyén vértanú

Az Újszövetség mindent megújít. A régi szertartások helyébe állította Krisztus keresztáldozatát, és az ároni papság helyébe Krisztus örök főpapságából részesíti azokat, akiket az oltár szolgálatára lefoglalt. Ezeket helyezte a hívek élére, hogy jó példával előljárjanak és mint az újszövetség sáfárai az engedelmesség útjára tanítsanak.

Szent Fábián pápa, vértanú

Jól csak a szíveddel látsz, tanítja a róka a Kis Herceget. Isten a szíveket vizsgálja, ismeri szándékainkat, erőnket és gyengeségünket. Bizalommal álljunk elé a mai napon is.

Boldog Özséb, pálos rendalapító

Az egyetlen magyar alapítású férfi szerzetesrend alapítója.Előkelő szülők gyermeke volt. Pappászentelése után nemsokára esztergomi kanonok lett. 1246-ban lemondott méltóságáról és a pilisi erdőségben remetéskedett.