Erdő Péter bíboros levele Kirill pátriárkának
2016. február 5., péntek 21:10

Az alábbiakban közzétesszük Erdő Péter bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) elnökének levelét Kirill moszkvai pátriárkához.

Szentséges Atya!

Nagy örömmel vettem hírül, hogy a közeljövőben találkozóra kerül sor Őszentsége, Ferenc pápa és Ön között, február 12-én a kubai José Martí nemzetközi repülőtéren, s hogy a találkozó végén egy közös nyilatkozatot is alá fognak majd írni.

Ez a történelmi jelentőségű találkozó, amely megkoronázza a Szentszék és az Orosz Ortodox Egyház Pátriárkátusa közötti több évtizedes dialógust, megerősíti az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) törekvését ennek a párbeszédnek a folytatásában. Hilarion volokolamszki metropolitával, a Moszkvai Patriarchátus Külső Egyházi Kapcsolatok Osztályának vezetőjével sokat dolgoztunk együtt, hogy megvalósítsuk az Európai Katolikus-Ortodox Fórumot, amely intézménynek az a célja, hogy javítsa a lelkipásztori együttműködést a Katolikus Egyház és az európai Ortodox Egyházak között; a közeljövőben készülünk az ötödik találkozónkra.

Az európai Egyház úgy tekint erre az eseményre, mint a keresztények egysége és közös tanúságtétele irányába tett lépésre. Kérem ezért a találkozóra az Úr áldását, és imádkozni fogok az Egyház egysége irányába tett lépésért és különösképpen az Orosz Ortodox Egyházért.

Szentséges Atya, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) nevében biztosíthatom, hogy ezért fog imádkozni az európai Katolikus Egyház, és hatalmas érdeklődéssel fogjuk követni az Ön találkozását Ferenc pápával.

Erdő Péter bíboros
esztergom-budapesti érsek
a CCEE elnöke

Fordította: Domonkos György

Forrás: CCEE/Magyar Kurír

szja 1%

Ne félj, Mária! Hisz kegyelmet találtál Istennél!

2017. Március 19. és 26., vasárnap-vasárnap
Nagyböjti élelmiszergyűjtés

2017.Március 22., szerda - március 25., szombat
X.Tesz-Vesz Tavasz Szegeden

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-26.
Nagyothallók (és hozzátartozóik) lelkigyakorlata Vácon

2017. március 25., szombat
A felújított görcsönyi plébánia megáldása

2017. március 25., szombat
Bátaszéki bérmálás

Gyümölcsoltó Boldogasszony (Urunk születésének hírüladása)

Hogyha Jézus élete József és Mária szerelmének gyümölcse lett volna, csupán emberi élet lenne. Kétségtelen, ezt az emberi gyümölcsöt Isten adoptálhatta volna, de ebben az esetben is csak egy Isten fiává lett embert ünnepelhetnénk. Márpedig a titok, amit a Szentírás és a hit megvall éppen az, hogy Isten saját egyszülött Fia lett emberré a megtestesülés által. Jézus az örök Atya ingyenes ajándéka, benne Isten az egyszülött Fiát adta nekünk. Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe Szűz Mária válasza az isteni megszólításra.