Szeretettel a szeretetért!
2016. február 19., péntek 13:29

A Magyar Katolikus Egyház az idei évben is figyelemfelkeltő kampánnyal szeretné segíteni az adózók tájékozódását az adóbevallások időszakában, különös tekintettel az egyházi 1% felajánlására. A kampány jelmondata, „Szeretettel a szeretetért!” a Szentírás tanítását tükrözi, ahol minden érték közül a legnagyobb a szeretet, a szeretetből fakadó cselekedet. A Katolikus Egyház karitatív segítségnyújtással és egyéb szociális tevékenységével is rászoruló embertársaink mellett áll.

Kérjük, támogassa a Katolikus Egyház szolgálatát adója egyházi 1%-ával, hogy minél több helyen nyújthassunk segítséget! Technikai szám: 0011

Szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy a legkisebb, akár a nulla összegről szóló rendelkezés is értékes, mert az állam a nyilatkozók számának arányában ad kiegészítést az egyházaknak.

Segítségét hálásan köszönjük!

Az Emberfia azért jött, hogy ő szolgáljon másoknak, és odaadja életét váltságul mindenkiért.

2016. szeptember 24., szombat
Taizéi ifjúsági találkozó Pannonhalmán

Szent Jakab apostol

Jakab, János apostol bátyja, Zebedeus és Szalome fia. Öccsével együtt heves természetű volt (Lk 9, 52), s ezért Jézus a "mennydörgés fiainak" (Mt 3, 17) nevezte őket. Ott voltak a táborhegyi színeváltozáskor és a Getszemáni kertben nagycsütörtök estéjén. Jakabot I. Heródes Agrippa végeztette ki karddal 44-ben. Ereklyéi átkerültek Spanyolországba, Santiago de Compostellába. Ez a hely már a középkorban látogatott búcsújáróhely volt.