Szeretettel a szeretetért!
2016. február 19., péntek 13:29

A Magyar Katolikus Egyház az idei évben is figyelemfelkeltő kampánnyal szeretné segíteni az adózók tájékozódását az adóbevallások időszakában, különös tekintettel az egyházi 1% felajánlására. A kampány jelmondata, „Szeretettel a szeretetért!” a Szentírás tanítását tükrözi, ahol minden érték közül a legnagyobb a szeretet, a szeretetből fakadó cselekedet. A Katolikus Egyház karitatív segítségnyújtással és egyéb szociális tevékenységével is rászoruló embertársaink mellett áll.

Kérjük, támogassa a Katolikus Egyház szolgálatát adója egyházi 1%-ával, hogy minél több helyen nyújthassunk segítséget! Technikai szám: 0011

Szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy a legkisebb, akár a nulla összegről szóló rendelkezés is értékes, mert az állam a nyilatkozók számának arányában ad kiegészítést az egyházaknak.

Segítségét hálásan köszönjük!

Áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcs!

Szűz Mária látogatása Erzsébetnél
(Sarlós Boldogasszony)

Magyarországon a régi szokás szerint ma ünnepeljük a Boldogságos Szűz Mária látogatását. Az aratási munkálatok miatt nálunk Sarlós Boldogasszony a mai ünnep népies neve. Mária az angyali üdvözlet alkalmával Gábriel főangyaltól tudta meg, hogy idős rokona, Erzsébet, Keresztelő Szent János leendő anyja már hat hónapja gyermeket vár. Azonnal útra kelt, hogy a nehéz napokban segítségére lehessen. Ehhez a látogatáshoz kapcsolódik Mária csodaszép hálaéneke, a magnificát, amely azóta is a keresztény ember kedves imádsága. Az ünnepet a világegyház május 31-én üli meg.