Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára
2016. február 24., szerda 11:54

A katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában február 28-án, a hónap utolsó vasárnapján. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.

A 278 katolikus oktatási intézmény 598 tagintézményével van jelen a magyar közoktatásban. Az idei tanévben 135 óvodát, 220 általános iskolát, 85 gimnáziumot, 25 szakiskolát, 51 szakközépiskolát, 53 kollégiumot és 29 alapfokú művészetoktatási iskolát tart fönn 15 egyházmegye, 28 szerzetesrend és négy egyéb egyházi szervezet.

A Magyar Katolikus Egyház a 2015/2016-os tanévben összesen 116 650 fiatal oktatásáról gondoskodik 11 148 pedagógus közreműködésével.

Barátom, nem vagyok igazságtalan veled.
  Mt 20,1-16a

Limai Szent Róza szűz

Róza 1586-ban született Limában. ?Dél-Amerika első virága?, vagyis kanonizált szentje. Keresztneve Izabella volt, de anyja mindig ?Rosa? néven nevezte. Már gyermekkorában hősiesen gyakorolta az erényeket és a vezeklést. Domonkos harmadrendi lett. Életét felajánlotta népe megtéréséért és engesztelésül a spanyol hódítók véres tetteiért. 1617. augusztus 24-én halt meg Limában.