Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára
2016. február 24., szerda 11:54

A katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában február 28-án, a hónap utolsó vasárnapján. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.

A 278 katolikus oktatási intézmény 598 tagintézményével van jelen a magyar közoktatásban. Az idei tanévben 135 óvodát, 220 általános iskolát, 85 gimnáziumot, 25 szakiskolát, 51 szakközépiskolát, 53 kollégiumot és 29 alapfokú művészetoktatási iskolát tart fönn 15 egyházmegye, 28 szerzetesrend és négy egyéb egyházi szervezet.

A Magyar Katolikus Egyház a 2015/2016-os tanévben összesen 116 650 fiatal oktatásáról gondoskodik 11 148 pedagógus közreműködésével.

Hasonló a mennyek országa a földbe rejtett kincshez.

2016. szeptember 24., szombat
Taizéi ifjúsági találkozó Pannonhalmán

Szent Charbell Makhlouf áldozópap

Youssef Antoun Makhlouf 1828-ban született Bekaa Kafrában, Észak-Libanonban. 1851-ben elhagyta szülőfaluját és követve két nagybátyja példáját remetének állt.