Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára
2016. február 24., szerda 11:54

A katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában február 28-án, a hónap utolsó vasárnapján. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.

A 278 katolikus oktatási intézmény 598 tagintézményével van jelen a magyar közoktatásban. Az idei tanévben 135 óvodát, 220 általános iskolát, 85 gimnáziumot, 25 szakiskolát, 51 szakközépiskolát, 53 kollégiumot és 29 alapfokú művészetoktatási iskolát tart fönn 15 egyházmegye, 28 szerzetesrend és négy egyéb egyházi szervezet.

A Magyar Katolikus Egyház a 2015/2016-os tanévben összesen 116 650 fiatal oktatásáról gondoskodik 11 148 pedagógus közreműködésével.

Az Emberfia nem azért jött, hogy az embereket elpusztítsa, hanem hogy megmentse.

Páli Szent Vince áldozópap

Vince 1581-ben született Pouy faluban, melyet 1828 óta St. Vincent-de-Paul-nak (ejtsd: Szén Venszan dö Pol) neveznek Még nem volt 20 éves, amikor pappá szentelték. Rövid plébániai működése után egy főúr házilelkésze lett és ott ismerte meg a vidéki lakosság vallási tudatlanságát és elhagyatottságát. Ez indította arra, hogy szerzetet alapítson, melynek feladata népmissziók tartása és jó papok nevelése (lazaristák). Női szerzetet is alapított (?a szeretet leányai = irgalmas nővérek?). Könyveket nem írt, csodákat nem tett, de alázatos és hűséges volt és nagy az ő egyszerűségében. Meghalt 1660. szeptember 27-én Párizsban.