A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2016. évi körlevele a nagyböjti tartós élelmiszer-gyűjtésről
2016. február 27., szombat 18:10

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia immár hagyományos módon az idei nagyböjtben is tartósélelmiszer-gyűjtést szervez országos szinten. Az adományozásra buzdító körlevelet, amelyet az alábbiakban közlünk, hazánk valamennyi katolikus templomában felolvassák február 28-án, vasárnap.

Kedves Testvérek!

Az Irgalmasság Rendkívüli Szentévében arra kérjük a testvéreket, hogy idén különösen is nagy szeretettel csatlakozzanak az irgalmas szeretet megéléséhez, amikor meghirdetjük a hagyományos nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést templomainkban.

Szentévet meghirdető bullájában a Szentatya így szól hozzánk: „A Szentévben megtapasztalhatjuk majd, hogy mit jelent megnyitni a szívünket azok felé, akik a modern világ – gyakran drámai módon létrehozott – perifériáin élnek. Nyissuk föl a szemünket, hogy észrevegyük a világ nyomorúságát, méltóságuktól megfosztott fivéreink és nővéreink sebeit, és érezzünk késztetést arra, hogy meghalljuk segélykiáltásukat. … Fedezzük fel az irgalmasság testi cselekedeteit: jóllakatni az éhezőket, megitatni a szomjazókat, felöltöztetni a ruhátlanokat, befogadni a jövevényeket, ápolni a betegeket, meglátogatni a rabokat, eltemetni a halottakat.” (Ferenc pápa Misericordiae Vultus, 15).

A szentévben különösen is fontos számunkra, hogy tanúságot tegyünk az irgalmas szeretet gyakorlásáról, sokszor szerény lehetőségeinkhez mérten tartós élelmiszerrel járulhatunk hozzá a Katolikus Egyház segélyakciójához.

Kérjük, hozzák el a szentmisékre tartósélelmiszer felajánlásukat és tegyék a templomban erre kijelölt helyre. A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet csodája valósul meg közöttünk. Ezt megtehetik a jövő heti vasárnapi szentmiséken és az azt követő hétköznapokon, március 6. és 13. között. Adományaikat a Karitász juttatja majd el a rászorulókhoz.

A korábbi években meghirdetett gyűjtésünk eredményeképpen családok ezreit tudtuk segíteni azokkal a segélycsomagokkal, amelyeket a hívek adományaiból juttattunk el a rászorulókhoz. Ha ezt mindannyian megtesszük és legalább 1 kg adományt hozunk a templomba, újra nagyon sok családnak tudunk segíteni az irgalmas Jézus példáját követve.

Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a jubileumi évét – alapításának 85. és újjászervezésének 25. évfordulóját – ünneplő Katolikus Karitász segítő munkájába. Ha hívjuk a 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.

„1% segítség, 100 % szeretet.” Kérjük, hogy aki teheti, adója egy százalékával is támogassa a Katolikus Karitász karitatív szolgálatát: a Karitászt Támogató Alapítványt. Köszönjük a szegényeknek szánt adományaikat!

Budapest, 2016. nagyböjt 3. vasárnapján
a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

Kelj föl, fogd ágyadat, és menj haza!

2016. június 30.,csütörtök
Papi találkozó a püspökségen Székesfehérváron

2016. július 1-3, péntek-vasárnap
34. Máriagyűdi Ifjúsági Találkozó

2016. július 2., szombat
200 éves az etyeki Sarlós Boldogasszony-templom

A római Egyház első vértanúi

Mai szentmisénkben a római őskeresztény egyházközség legelső szent vértanúira emlékezünk, akiket Néró császár alaptalanul nyilvánított a nagy római tűzvész okozóinak. 64. október 13-án, a császár trónra léptének tízedik évfordulója alkalmával egy népünnepély látványosságai között cirkuszban keresztre feszítették, vagy színpadi játékok keretében meggyilkolták, vagy szurokba mártva és fákhoz kötözve égő fáklyaként meggyújtották őket. Erről a pogány történetíró Tacitus Annaleseiben és Kelemen, római püspök a korintusiakhoz írt levelében tanúskodik.