Befejeződött a püspöki konferencia tavaszi ülése
2016. március 3., csütörtök 15:25

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia március 1. és 2. között megtartotta tavaszi rendes ülését, amelyen az alábbi témákat vitatták meg a testület tagjai.

A Konferencia immár hagyományos módon az idei nagyböjtben is tartósélelmiszer-gyűjtést szervez országos szinten Tartós szeretet címmel. A hívek tartósélelmiszer felajánlásukat elhelyezhetik a templomokban az erre kijelölt helyen a jövő heti vasárnapi szentmise alkalmával és az azt követő hétköznapokon, március 6. és 13. között. Az idei évtől lehetőség nyílik rá, hogy az egyházmegyei karitász központokban is leadhassák adományaikat, valamint Budapesten a Szent István-bazilika mellett található Karitász emblémával ellátott teherautónál is várják a felajánlásokat minden nap 10 és 18 óra között. Adományaikat a Katolikus Karitász juttatja majd el a rászorulókhoz.

2016. január 24. és 31. között tartották a Fülöp-szigeteki Cebuban az 51. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust. Az ünnepélyes záró szentmise végén Ferenc pápa videó-üzenetében bejelentette, hogy a következő, 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapesten lesz 2020-ban. A világ minden részéről érkező, sok ezer küldöttet vendégül látó rendezvény szervezésével kapcsolatos feladatok koordinálására a Konferencia létrehozott egy 6 tagú püspöki bizottságot.

Az ülésen Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök tájékoztatta a konferencia résztvevőit a július 26. és 31. között Krakkóban megrendezésre kerülő Ifjúsági Világtalálkozó szervezéséről. Magyarországról eddig több mint 4500 fő jelentkezett a rendezvényre, hogy az Irgalmasság Rendkívüli Szentévében Ferenc pápával és a világ számos országából érkező fiatalokkal együtt ünnepeljék az élet örömét, a Mennyei Atya megbocsátó szeretetének ajándékát.

A püspökök testülete áttekintette a hazai katolikus egyházzene helyzetét és döntöttek arról, hogy keresni fogják a megújulás lehetséges módjait.

Egyházunk a 2016. évre, Szent Márton születésének 1700. évfordulója alkalmából jubileumi évet hirdetett, amely során szeretnénk ráirányítani a figyelmet egy olyan emberre, aki életével és cselekedeteivel példakép lehet mindannyiunk számára. Az MKPK az évforduló alkalmából állami és egyházi szakértők részvételével megrendezett ünnepi konferenciával is szeretne megemlékezni a tours-i püspökről, amelyre 2016. november 10-én a Parlament Felsőházi termében kerül sor.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Caritas in Veritate bizottsága által 2013 óta minden ősszel megrendezett, több ezer látogatót vonzó Katolikus Társadalmi Napokat idén újra Budapesten tartják szeptember 16. és 17. között. A rendezvény kiemelt témájaként a szervezők ezúttal Szent Márton példáját állítják az esemény középpontjába. Színes programokkal, valamint pályázatokkal szeretnék ráirányítani a figyelmet az irgalmasság lelki cselekedeteire.

Budapest, 2016. március 3.

szja 1%

Ne félj, Mária! Hisz kegyelmet találtál Istennél!

2017. Március 19. és 26., vasárnap-vasárnap
Nagyböjti élelmiszergyűjtés

2017.Március 22., szerda - március 25., szombat
X.Tesz-Vesz Tavasz Szegeden

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-26.
Nagyothallók (és hozzátartozóik) lelkigyakorlata Vácon

2017. március 25., szombat
A felújított görcsönyi plébánia megáldása

2017. március 25., szombat
Bátaszéki bérmálás

Gyümölcsoltó Boldogasszony (Urunk születésének hírüladása)

Hogyha Jézus élete József és Mária szerelmének gyümölcse lett volna, csupán emberi élet lenne. Kétségtelen, ezt az emberi gyümölcsöt Isten adoptálhatta volna, de ebben az esetben is csak egy Isten fiává lett embert ünnepelhetnénk. Márpedig a titok, amit a Szentírás és a hit megvall éppen az, hogy Isten saját egyszülött Fia lett emberré a megtestesülés által. Jézus az örök Atya ingyenes ajándéka, benne Isten az egyszülött Fiát adta nekünk. Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe Szűz Mária válasza az isteni megszólításra.