Gyűjtés a Szentföld javára
2016. március 11., péntek 13:49

Ahogy Szent Pál a korintusi testvérekhez fordul, és bátorítja őket, hogy nagylelkűen segítsék a jeruzsálemi, szűkölködő híveket, úgy a Szentszék a nagyböjti időszakban az ősi hagyományt követve március 13-án gyűjtést hirdet a templomokban a Közel-Keleten nehéz körülmények között élő keresztények javára.

A szentatya szavai szerint “mindannyiunk felelőssége, hogy a szolidaritás cselekedeteivel a reménység magvait elhintsük”. Az előző évi gyűjtés során a hazai katolikusok több mint 58 millió forinttal segítették a szentföldi keresztényeket.

A mennyek országa olyan, mint amikor a hálót a tengerbe vetik és az mindenféle halat összefog.

2016. szeptember 24., szombat
Taizéi ifjúsági találkozó Pannonhalmán