Gyűjtés a Szentföld javára
2016. március 11., péntek 13:49

Ahogy Szent Pál a korintusi testvérekhez fordul, és bátorítja őket, hogy nagylelkűen segítsék a jeruzsálemi, szűkölködő híveket, úgy a Szentszék a nagyböjti időszakban az ősi hagyományt követve március 13-án gyűjtést hirdet a templomokban a Közel-Keleten nehéz körülmények között élő keresztények javára.

A szentatya szavai szerint “mindannyiunk felelőssége, hogy a szolidaritás cselekedeteivel a reménység magvait elhintsük”. Az előző évi gyűjtés során a hazai katolikusok több mint 58 millió forinttal segítették a szentföldi keresztényeket.

Virrasszatok, mert nem tudhatjátok, mely napon jön el a ti Uratok!

2016. augusztus 26-27., péntek-szombat
Szabadka Bunaric-Szentkút búcsúja

2016. augusztus 27., szombat
Érseki szentmise a Cursillo lelkiségi mozgalom éves találkozóját

2016. augusztus 28, vasárnap
Mohácsra érkezik a Szent Jobb

Kalazanci Szent József áldozópap, rendalapító

Kalazanci Szent József spanyol pap volt. Rómában megalapította Európa első ingyenes népiskoláját, hogy a szegény sorsú fiúkat felemelje és a zülléstől megóvja. Iskoláinak oktatókkal való ellátására alapította meg a Kegyes Tanítórendet, más szóval a piaristákat. 1648-ban halt meg.

Szent Lajos

Lajos 1214-ben született Poissyben. 1226-tól haláláig volt Franciaország királya. Kiskorúsága idején bölcs és tetterős anyja, a kasztíliai Szent Blanka uralkodott. Lajos a Provence-ből való Margitot vette el feleségül, aki 11 gyermeket szült neki. A király mélyen vallásos, aszketikus, szelíd, igazságos és lovagias volt. Megjavította a közállapotokat, a kolduló rendeknek barátja és támogatója volt. Egyiptomi keresztes hadjárata kudarccal végződött, fogságba esett, de ki tudta váltani magát. Egy újabb keresztes háborúban járványos betegség áldozata lett. Meghalt 1270. augusztus 25-én Tunisz falai előtt.