Művészeti és szakmai díjakat adtak át közelgő nemzeti ünnepünk alkalmából
2016. március 11., péntek 20:46

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Kiváló Művész-, Érdemes Művész- és Babérkoszorú-díjakat, valamint szakmai díjakat adott át március 11-én délelőtt a Pesti Vigadóban. Egyházunk kötelékében dolgozó személyek is vehettek át elismeréseket.
Az elismerések átadásakor Balog Zoltán emlékeztetett rá, hogy a márciusi ifjak hagyatékukat kiáltották a világba: „Legyen béke, szabadság és egyetértés!” Minden pont egy-egy mérce, mérce az életük és a haláluk is.

A díjazottak a teremtő szabadság szellemében hasonlítanak a márciusi ifjakhoz, akiknek a szabadság nem csak külső burok vagy feltételrendszer volt. A díjazottak akkor is alkottak, teremtettek és örömet szereztek a magyaroknak, amikor hiányzott a szabadság. A belső késztetésük, akaratuk és erejük vezette őket ezen az úton – hangsúlyozta a miniszter.

A magyar nemzeti kultúra, művészi alkotómunka területén végzett kiemelkedő művészi értékteremtő munkája elismeréseként Magyarország Érdemes Művésze díjat vehetett át mások mellett: Tardy László Liszt Ferenc-díjas karnagy, az MMA rendes tagja, a Budavári Nagyboldogasszony Főplébánia (Mátyás-templom) kántor-karnagya.

Kiemelkedő újságírói tevékenységük elismeréseként hárman részesültek Táncsics Mihály-díjban, köztük Madocsai Bea Veronika, a Magyar Katolikus Rádió szerkesztője.

Forrás: Kormány.hu

Jézus hirdette a mennyek országa örömhírét.

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2017. január 15-22., vasárnap-vasárnap
Ökumenikus imahét püspöki programjai időrendi sorrendben

2017. január 20. (péntek) – 2017. február 19. (vasárnap)
Házasság hete Győrben

Árpád-házi Szent Margit templom búcsú ünnepe

2017. január 22., vasárnap
Az ökumenikus imahét záró eseménye

Érseki búcsúi szentmise a veszprémi Szent Margit templomban

2017. Január 23. és 26., hétfő-csütörtök
Országos Lelkipásztori–Teológiai Napok Egerben

Szent Vince diakónus, vértanú

Jézus Krisztus az egész teremtés középpontja és teljessége. Őbenne élet volt és ez az élet volt az emberek világossága. Benne az istenség egész teljessége lakozik. Így Jézus Krisztus, aki a világmindenség Királya és örök Főpapja.

Boldog Batthyány László

Családapaként a boldogok között. Magyar népünknek szüksége van a hiteles példaképekre, olyan emberekre, akik jól tudták felhasználni képességeiket és lehetőségeiket. László herceg hallott Jézusról, mert volt, aki beszéljen róla. Akkor fognak sokan hallani Jézusról, ha merünk, tudunk beszélni róla.