Egyházi személyeket tüntettek ki március 15-én
2016. március 15., kedd 16:45

Áder János köztársasági elnök adta át március 15-én a Kossuth- és Széchenyi-díjakat, valamint a Magyar Érdemrend kitüntetéseit a Parlamentben.

Az elismeréseket Áder János köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök társaságában nyújtotta át az Országház Kupolatermében.

A Magyar Érdemrend középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetést adományozott:

Balás Bélának,a Kaposvári Egyházmegye megyéspüspökének, az ifjúság lelkigondozása és hitoktatása terén hiánypótló és nagyhatású tevékenysége, fél évszázados értékteremtő papi és püspöki szolgálata, illetve kivételesen elhivatott és sokrétű szervezőmunkája elismeréseként;

Udvardy Györgynek, a Pécsi Egyházmegye megyéspüspökének, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökhelyettese részére, az egyházmegye és Pécs város hit- és közéletének alakítása, valamint a Pécsi Tudományegyetem hazai és külföldi megbecsültségéhez történő tevékeny hozzájárulása elismeréseként;

Barsi Balázsnak, a Szűz Máriáról nevezett Ferences Rendtartomány volt provinciálisának, a sümegi Sarlós Boldogasszony ferences kegytemplom igazgatójának, a sümegcsehi Newman-kegyhely gondozójának, lelkigyakorlat-vezető lelkipásztorának, a magas szintű lelkiségi és prédikációs irodalmat gazdagító, egyedülállóan nagyhatású tevékenysége, több évtizedes példaadó lelkipásztori szolgálata, valamint kimagasló igehirdetői és oktatói munkája elismeréseként.

Mi lesz ebből a gyermekből? Hiszen nyilván az Úr van vele.
  Lk 1,57-66. 80

Keresztelő Szent János születése

Ma főünnepet ülünk, Keresztelő Szent János születése napját: hat hónappal karácsony előtt, mert éppen ennyivel volt idősebb a kis Jézusnál. János lett a legnagyobb a próféták között, mert nemcsak hirdette, hanem meg is mutatta kortársainak az Üdvözítőt.