Találkoztak egymással a katolikus, református és evangélikus püspökök
2016. szeptember 22., csütörtök 09:27

2016. szeptember 21-én megtartották hagyományos találkozójukat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház püspökei és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei a Déli Evangélikus Egyházkerület Püspöki Hivatalában.

A megbeszélés témái között szerepeltek a felekezeti iskolákban történő hitoktatás kérdései, a Reformáció 500. évfordulójának eseményei. A részt vevők elhatározták, hogy a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa elnökségének koordinációjában napirendre tűzik a három egyház tíz éves oktatási megállapodása és az ökumenikus énekeskönyv ügyét. Támogatásukról biztosították a KözösPont Alapítvány fiatalok között végzett munkáját. Tájékoztatás hangzott el a Szent László évről és a fatimai jelenés 100. évfordulójával kapcsolatos megemlékezésről. Téma volt a Lutheránus Világszövetség és a Vatikáni Egységtitkárság 2016. október 31-i közös rendezvénye. A 2017. évi ökumenikus imahétre készülve döntés született egy közös liturgia és tematika előkészítéséről, emlékezve a reformáció 500. évfordulójára.

Miért szólsz a néphez példabeszédekben?

2017. július 27., csütörtök
Gabonamegáldás

2017. július 28., péntek
Szent Anna ünnepe Veszprémben

2017. július 29., szombat
Szent László-emlékév Tereskén

Szent Charbell Makhlouf áldozópap

Youssef Antoun Makhlouf 1828-ban született Bekaa Kafrában, Észak-Libanonban. 1851-ben elhagyta szülőfaluját és követve két nagybátyja példáját remetének állt.