Találkoztak egymással a katolikus, református és evangélikus püspökök
2016. szeptember 22., csütörtök 09:27

2016. szeptember 21-én megtartották hagyományos találkozójukat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház püspökei és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei a Déli Evangélikus Egyházkerület Püspöki Hivatalában.

A megbeszélés témái között szerepeltek a felekezeti iskolákban történő hitoktatás kérdései, a Reformáció 500. évfordulójának eseményei. A részt vevők elhatározták, hogy a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa elnökségének koordinációjában napirendre tűzik a három egyház tíz éves oktatási megállapodása és az ökumenikus énekeskönyv ügyét. Támogatásukról biztosították a KözösPont Alapítvány fiatalok között végzett munkáját. Tájékoztatás hangzott el a Szent László évről és a fatimai jelenés 100. évfordulójával kapcsolatos megemlékezésről. Téma volt a Lutheránus Világszövetség és a Vatikáni Egységtitkárság 2016. október 31-i közös rendezvénye. A 2017. évi ökumenikus imahétre készülve döntés született egy közös liturgia és tematika előkészítéséről, emlékezve a reformáció 500. évfordulójára.

Az én házam az imádság háza.

Dung-Lac Szent András és társai vértanúk

A vietnami keresztények a 17. században az evangélium terjesztését példás életükkel és hősies helytállásukkal segítették elő. A szerzetesek és egyhármegyés papok mellett a legkülönbözőbb hivatású világiak is szenvedtek hitükért. A 117 vietnami vértanú nagyobbrészt bennszülött volt, a többi pedig misszionárius. Válogatott, kegyetlen kínzásokat elszenvedve és hitüket vérükkel megpecsételve lettek a vietnami Egyház magvetői. Kiemelkedik közülük Dung-Lac András domonkos szerzetes.II. János Pál pápa 1988. június 19-én iktatta őket a szentek közé.