Találkoztak egymással a katolikus, református és evangélikus püspökök
2016. szeptember 22., csütörtök 09:27

2016. szeptember 21-én megtartották hagyományos találkozójukat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház püspökei és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei a Déli Evangélikus Egyházkerület Püspöki Hivatalában.

A megbeszélés témái között szerepeltek a felekezeti iskolákban történő hitoktatás kérdései, a Reformáció 500. évfordulójának eseményei. A részt vevők elhatározták, hogy a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa elnökségének koordinációjában napirendre tűzik a három egyház tíz éves oktatási megállapodása és az ökumenikus énekeskönyv ügyét. Támogatásukról biztosították a KözösPont Alapítvány fiatalok között végzett munkáját. Tájékoztatás hangzott el a Szent László évről és a fatimai jelenés 100. évfordulójával kapcsolatos megemlékezésről. Téma volt a Lutheránus Világszövetség és a Vatikáni Egységtitkárság 2016. október 31-i közös rendezvénye. A 2017. évi ökumenikus imahétre készülve döntés született egy közös liturgia és tematika előkészítéséről, emlékezve a reformáció 500. évfordulójára.

Az én anyám és rokonaim azok, akik Isten igéjét hallgatják, és tettekre is váltják!

Szent Kozma és Damján vértanúk

Kozma és Damján orvosok voltak és ikertestvérek. Melléknevük, Anargyroi (pénznélküliek) azt sejteti, hogy a szegényeket ingyen gyógyították. A Diocletianus-féle üldözésben lefejezték őket. Ciliciában működtek, de tiszteletük hamar elterjedt Nyugaton is. Ők az orvosok és gyógyszerészek védőszentjei.