Krisztus halála ad mindenkinek életet
2016. november 1., kedd 09:07

November 2-án tartjuk a halottak napját. Ezen a napon a katolikus egyház ünnepélyesen minden elhunytról, de különösen is a tisztulás állapotában levő szenvedő lelkekről emlékezik meg.

Az Egyház a feltámadás és az örök élet hitével és az ebből fakadó reménnyel éli meg a halottak tiszteletének ősi cselekedetét, melynek minden nép a maga módján tesz eleget. Az Egyház kezdettől fogva imádkozik a megholtakért. Szt. Odilo clunyi apát kezdeményezte, hogy miután Mindenszentek ünnepén az Egyház megemlékezik a mennyország szentjeiről, másnap az összes megholtról is emlékezzünk meg. 998-ban kezdték az ünnepet, majd a 11. században a clunyi bencések hatására széles körben elterjedt. Az Egyház az ünnepen bizalommal kéri a Mindenhatót: „add kegyelmedet elhunyt gyermekeidnek, hogy a földi élet halandóságát legyőzve örökre szemlélhessenek téged, aki alkottad és megváltottad őket”.

„Krisztus nem akart a haláltól menekülni, és minket sem tudott volna semmi mással jobban megmenteni, mint éppen halálával. Így tehát az ő halála mindenki élete lett” – Szent Ambrus püspök – testvére haláláról elmélkedve – e szavakkal foglalja össze a kereszténység legfőbb tanítását a halálról és a feltámadásról.

szja 1%

Ne félj, Mária! Hisz kegyelmet találtál Istennél!

2017. Március 19. és 26., vasárnap-vasárnap
Nagyböjti élelmiszergyűjtés

2017.Március 22., szerda - március 25., szombat
X.Tesz-Vesz Tavasz Szegeden

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-25., péntek-szombat
Kétnapos lelkigyakorlat diákoknak Máriagyűdön

2017. március 24-26.
Nagyothallók (és hozzátartozóik) lelkigyakorlata Vácon

2017. március 25., szombat
A felújított görcsönyi plébánia megáldása

2017. március 25., szombat
Bátaszéki bérmálás

Gyümölcsoltó Boldogasszony (Urunk születésének hírüladása)

Hogyha Jézus élete József és Mária szerelmének gyümölcse lett volna, csupán emberi élet lenne. Kétségtelen, ezt az emberi gyümölcsöt Isten adoptálhatta volna, de ebben az esetben is csak egy Isten fiává lett embert ünnepelhetnénk. Márpedig a titok, amit a Szentírás és a hit megvall éppen az, hogy Isten saját egyszülött Fia lett emberré a megtestesülés által. Jézus az örök Atya ingyenes ajándéka, benne Isten az egyszülött Fiát adta nekünk. Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe Szűz Mária válasza az isteni megszólításra.