Letölthető az Ökumenikus Imahét füzete
2017. január 12., csütörtök 09:17

2017. január 15. és 22. között kerül megrendezésre a Krisztus-hívők egységéért végzett ökumenikus imahét, amelynek alap-igéje: „… Krisztus szeretete szorongat minket…” (2Kor 5,14-20).

Az országos nyitó istentisztelet 2017. január 15-én, vasárnap 18 órakor lesz a Kálvin téri református templomban. Igét hirdet Dr. Erdő Péter bíboros és Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök. A liturgiában szolgálnak a MEÖT tagegyházainak vezetői.

Az imafüzet innen tölthető le.

Asszony, miért sírsz? Kit keresel?
  Jn 20,1-2.11-18

Szent Mária Magdolna

Mária Magdolna bűnbánó galileai nő volt. Jézustól nyert bűnbocsánatot, és attól fogva az Üdvözítő hűséges tanítványa lett. Ott állt a keresztfa alatt is. Húsvét hajnalán ő lett "az apostolok apostola", mert ő vitte meg nekik a feltámadás örömhírét. Nagyon szeretett, mert sok bűne megbocsáttatott. Mária Magdolna szereti Jézust, bár még nem érti teljesen ki is ő. A feltámadottal való találkozása megerősíti őt a szeretetben, és arra indítja, hogy elmondja a többieknek is a találkozást. Erősítsük meg Isten iránti szeretetünket, és beszéljünk bátran róla mi is.