Ferenc pápa részvéttávirata Erdő Péter bíborosnak
2017. január 25., szerda 12:42

Az alábbiakban közreadjuk a távirat szövegét, melyet a szentatya nevében Pietro Parolin bíboros államtitkár küldött Erdő Péter bíborosnak, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érsekének.

Őeminenciája Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek részére

Őszentsége Ferenc pápa mély fájdalommal értesült az olaszországi Verona közelében történt buszbalesetről, melyben a Szinyei Merse Pál Gimnázium diákjai életüket vesztették, illetve súlyos sérüléseket szenvedtek, és a tragédia minden érintettjét biztosítja imádságos együttérzéséről. Az elhunytakat a mindenható Isten irgalmas szeretetére bízva imádkozik azért, hogy a családtagok és barátok vigasztalást találjanak gyászukban, és erőt tudjanak meríteni az Úr kegyelméből. Őszentsége imádkozik a sérültekért is, és mindazokért, akiket érintett ez a tragédia, hogy gyógyulást és vigaszt leljenek a szomorúság idején. A szentatya a Szinyei Merse Pál Gimnázium egész közösségére és valamennyi gyászolóra a béke és erő isteni áldását kéri.

Pietro Parolin bíboros államtitkár

Forrás: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye

Fotó: News.va

Az én anyám és rokonaim azok, akik Isten igéjét hallgatják, és tettekre is váltják!

Szent Kozma és Damján vértanúk

Kozma és Damján orvosok voltak és ikertestvérek. Melléknevük, Anargyroi (pénznélküliek) azt sejteti, hogy a szegényeket ingyen gyógyították. A Diocletianus-féle üldözésben lefejezték őket. Ciliciában működtek, de tiszteletük hamar elterjedt Nyugaton is. Ők az orvosok és gyógyszerészek védőszentjei.