Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára (aktualizált!)
2017. február 24., péntek 14:27

A katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában február 26-án, a hónap utolsó vasárnapján. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.

A 289 katolikus oktatási intézmény 636 intézményegységgel van jelen a magyar köznevelésben. Az idei tanévben 143 óvodát, 232 általános iskolát, 92 gimnáziumot, 29 szakközépiskolát, 51 szakgimnáziumot, 55 kollégiumot és 34 alapfokú művészeti iskolát tart fönn 16 egyházmegye, 27 szerzetesrend és három egyéb egyházi szervezet.

A Magyar Katolikus Egyház a 2016/2017-es tanévben összesen 125 199 fiatal oktatásáról gondoskodik 11 894 pedagógus közreműködésével.

Az Emberfia azért jött, hogy megkeresse és üdvözítse, ami elveszett.

A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban

A mai nap emlékeztet annak a templomnak felszentelésére, amelyet Jeruzsálemben Szűz Mária tiszteletére építettek (543) az ószövetségi templom közelében. Bár az a bazilika lerombolódott, egész Keleten fennmaradt ez a templomszentelési ünnep, és 1585 óta szerepel a római kalendáriumban is. ?Mária bemutatását? történetileg bizonyítani nem tudjuk, de Máriát mindenkor mint Isten élő templomát ünnepeljük.