Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára (aktualizált!)
2017. február 24., péntek 14:27

A katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában február 26-án, a hónap utolsó vasárnapján. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.

A 289 katolikus oktatási intézmény 636 intézményegységgel van jelen a magyar köznevelésben. Az idei tanévben 143 óvodát, 232 általános iskolát, 92 gimnáziumot, 29 szakközépiskolát, 51 szakgimnáziumot, 55 kollégiumot és 34 alapfokú művészeti iskolát tart fönn 16 egyházmegye, 27 szerzetesrend és három egyéb egyházi szervezet.

A Magyar Katolikus Egyház a 2016/2017-es tanévben összesen 125 199 fiatal oktatásáról gondoskodik 11 894 pedagógus közreműködésével.

Szomorkodtok, de szomorúságtok örömre fordul.
  Jn 16,20-23a

Néri Szent Fülöp áldozópap

NÉRI SZENT FÜLÖP Firenzében született 1515. július 21-én. Szülei előkelőek voltak, jól tanult, jámborsága nagyon komoly volt. Gyermekkorában az engedelmessége, fiatal korában a tisztasága volt feltűnő. Hátat fordított gazdag örökségnek, keményen tanult, közben böjtölt és tanított.