Varga Lászlót kaposvári püspökké nevezte ki Ferenc pápa
2017. március 25., szombat 12:30

2017. március 25-én Őszentsége Ferenc pápa Varga Lászlót, a Kaposvári Egyházmegye általános helynökét kaposvári megyéspüspökké nevezte ki. Szentelése és beiktatása 2017. május 13-án, szombaton 11 órakor lesz a kaposvári székesegyházban. Balás Béla az új püspök beiktatásáig apostoli kormányzóként vezeti az egyházmegyét.

Varga László 1956. augusztus 17-én született Tapolcán. Felsőfokú tanulmányait a Központi Szemináriumban és a Szegedi Szemináriumban végezte. 1982. április 17-én szentelték pappá Tapolcán a Veszprémi Egyházmegye szolgálatára. 1993-ban, a magyarországi egyházmegyék határainak átrendezését követően, a Kaposvári Egyházmegye papja lett.

Szolgálati helyei:

1982-1987:    káplán Várpalotán
1987-1993:    plébános Somogysámsonon
1993-tól plébános a kaposvári Szent Imre templomban
2009-től a Kaposvári Egyházmegye irodaigazgatója
2013-tól a Kaposvári Egyházmegye általános helynöke

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Titkársága

Térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban!
  Mk 1,14-20

Szentmise a Margitszigeten

Ökumenikus imahét a Józsefvárosban

Ökumenikus Imahét a Debrecen-nyíregyházi egyházmegyében

Szent Ágnes szűz, vértanú

Ágnes fiatalon vállalta a vértanúságot. Bízott Istenben, és ez a bizalom győzelmet hozott. Istenben való bizakodásunk meghozza a győzelmet, ha nem is mindig látható formában, ha nem is mindig e földi keretek között. Isten ígéretének örökösei lettünk. Mint az ígéret örököseinek nem szabad elfáradnunk, hogy ellanyhulnunk a szeretet cselekedeteiben. Mi már nemcsak az ígéret reményében élünk, hanem a tapasztalás bizonyosságával valljuk, hogy utunk abba a szentélybe vezet, ahová már a fő, Krisztus belépett.