Találkoztak egymással a katolikus, református és evangélikus püspökök
2017. május 11., csütörtök 19:18

2017. május 11-én megtartották hagyományos találkozójukat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház püspökei és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei az MKPK Titkárságának székházában.

A testvéri légkörben lezajlott találkozón a püspökök megbeszélést folytattak az egyházakat érintő aktuális lelkipásztori helyzetről. Többek között érintették a hittan oktatás, a szociális szolgálatok, valamint az egyházak kulturális tevékenységének kérdéseit. Külön figyelmet szenteltek a családnak, mint a helyi közösségek és az egész társadalom alapjának. Kifejezték annak fontosságát, hogy támogatni kell a családokat és segíteni kell a fiatalokat, hogy a pozitív példákat megismerve ők is bátran vállalják a családalapítást és a szülői hivatást.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai,
a Magyarországi Református Egyház püspökei
és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei

Szomorkodni fogtok, de szomorúságtok örömre fordul.
  Jn 16,16-20

Szent VII. Gergely pápa

SZENT VII. GERGELY pápa, Tusciában (Toszkána) született 1028 körül, Hildebrandus néven. Atyja egyesek szerint ácsmester, más életrajzírója szerint földmíves volt. Rómában nevelkedett, előbb egy kolostorban, majd egy esperes házában, aki később VI. Gergely pápa lett.