Találkoztak egymással a katolikus, református és evangélikus püspökök
2017. május 11., csütörtök 19:18

2017. május 11-én megtartották hagyományos találkozójukat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház püspökei és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei az MKPK Titkárságának székházában.

A testvéri légkörben lezajlott találkozón a püspökök megbeszélést folytattak az egyházakat érintő aktuális lelkipásztori helyzetről. Többek között érintették a hittan oktatás, a szociális szolgálatok, valamint az egyházak kulturális tevékenységének kérdéseit. Külön figyelmet szenteltek a családnak, mint a helyi közösségek és az egész társadalom alapjának. Kifejezték annak fontosságát, hogy támogatni kell a családokat és segíteni kell a fiatalokat, hogy a pozitív példákat megismerve ők is bátran vállalják a családalapítást és a szülői hivatást.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai,
a Magyarországi Református Egyház püspökei
és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei

Bárcsak felismernéd te is, legalább ezen a napon, ami üdvösségedre szolgál!

Szent Kelemen pápa, vértanú

Kelemen a római püspöki székben Szent Péter harmadik utódja volt (92?101). Iréneusz 185 körül azt írja, hogy Kelemen még látta és hallotta az apostolokat. Szent Pál mint munkatársát említi a filippiekhez szóló levélben (4, 3). Híres Szent Kelemennek az a levele, amelyet a viszálykodó korintusi egyháznak írt. Ez a legrégibb bizonyítéka annak, hogy a római püspök Szent Péter tekintélyével intézkedett más egyházak ügyeiben is.

Szent Kolumbán apát

543 körül született Írországban. Kolostorban nevelkedett, később pedig itt tanított. 48 éves korában 12 társával átjött az európai szárazföldre és a mai Franciaországban és a Bódeni-tó partján fejtett ki missziós munkát. Szerzetesszabályokat írt és ő alapította a bobbiói apátságot. Meghalt 615. november 23-án.