Találkoztak egymással a katolikus, református és evangélikus püspökök
2017. május 11., csütörtök 19:18

2017. május 11-én megtartották hagyományos találkozójukat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház püspökei és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei az MKPK Titkárságának székházában.

A testvéri légkörben lezajlott találkozón a püspökök megbeszélést folytattak az egyházakat érintő aktuális lelkipásztori helyzetről. Többek között érintették a hittan oktatás, a szociális szolgálatok, valamint az egyházak kulturális tevékenységének kérdéseit. Külön figyelmet szenteltek a családnak, mint a helyi közösségek és az egész társadalom alapjának. Kifejezték annak fontosságát, hogy támogatni kell a családokat és segíteni kell a fiatalokat, hogy a pozitív példákat megismerve ők is bátran vállalják a családalapítást és a szülői hivatást.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai,
a Magyarországi Református Egyház püspökei
és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei

Térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban!
  Mk 1,14-20

Szentmise a Margitszigeten

Ökumenikus imahét a Józsefvárosban

Ökumenikus Imahét a Debrecen-nyíregyházi egyházmegyében

Szent Ágnes szűz, vértanú

Ágnes fiatalon vállalta a vértanúságot. Bízott Istenben, és ez a bizalom győzelmet hozott. Istenben való bizakodásunk meghozza a győzelmet, ha nem is mindig látható formában, ha nem is mindig e földi keretek között. Isten ígéretének örökösei lettünk. Mint az ígéret örököseinek nem szabad elfáradnunk, hogy ellanyhulnunk a szeretet cselekedeteiben. Mi már nemcsak az ígéret reményében élünk, hanem a tapasztalás bizonyosságával valljuk, hogy utunk abba a szentélybe vezet, ahová már a fő, Krisztus belépett.