Az MKPK Állandó Tanácsának közleménye
2017. augusztus 24., csütörtök 12:18

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsa tegnapi ülésén üdvözölte a kezdeményezést, hogy a Székesfehérvári Önkormányzat támogatja az MKPK által a közel-keleti keresztények megsegítésére meghirdetett gyűjtését és jó példaként tekint rá.

Akik szeretnének, még augusztus hónapban, az erre a célra létrehozott bankszámlaszámon (Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, CIB Bank 11100104—18181490—14000003) adományaikkal hozzá tudnak járulni a gyűjtéshez.

az MKPK Állandó Tanácsa

Bárcsak felismernéd te is, legalább ezen a napon, ami üdvösségedre szolgál!

Szent Kelemen pápa, vértanú

Kelemen a római püspöki székben Szent Péter harmadik utódja volt (92?101). Iréneusz 185 körül azt írja, hogy Kelemen még látta és hallotta az apostolokat. Szent Pál mint munkatársát említi a filippiekhez szóló levélben (4, 3). Híres Szent Kelemennek az a levele, amelyet a viszálykodó korintusi egyháznak írt. Ez a legrégibb bizonyítéka annak, hogy a római püspök Szent Péter tekintélyével intézkedett más egyházak ügyeiben is.

Szent Kolumbán apát

543 körül született Írországban. Kolostorban nevelkedett, később pedig itt tanított. 48 éves korában 12 társával átjött az európai szárazföldre és a mai Franciaországban és a Bódeni-tó partján fejtett ki missziós munkát. Szerzetesszabályokat írt és ő alapította a bobbiói apátságot. Meghalt 615. november 23-án.