Az MKPK Állandó Tanácsának közleménye
2017. augusztus 24., csütörtök 12:18

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsa tegnapi ülésén üdvözölte a kezdeményezést, hogy a Székesfehérvári Önkormányzat támogatja az MKPK által a közel-keleti keresztények megsegítésére meghirdetett gyűjtését és jó példaként tekint rá.

Akik szeretnének, még augusztus hónapban, az erre a célra létrehozott bankszámlaszámon (Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, CIB Bank 11100104—18181490—14000003) adományaikkal hozzá tudnak járulni a gyűjtéshez.

az MKPK Állandó Tanácsa

Térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban!
  Mk 1,14-20

Szentmise a Margitszigeten

Ökumenikus imahét a Józsefvárosban

Ökumenikus Imahét a Debrecen-nyíregyházi egyházmegyében

Szent Ágnes szűz, vértanú

Ágnes fiatalon vállalta a vértanúságot. Bízott Istenben, és ez a bizalom győzelmet hozott. Istenben való bizakodásunk meghozza a győzelmet, ha nem is mindig látható formában, ha nem is mindig e földi keretek között. Isten ígéretének örökösei lettünk. Mint az ígéret örököseinek nem szabad elfáradnunk, hogy ellanyhulnunk a szeretet cselekedeteiben. Mi már nemcsak az ígéret reményében élünk, hanem a tapasztalás bizonyosságával valljuk, hogy utunk abba a szentélybe vezet, ahová már a fő, Krisztus belépett.