Hajdúdorogi Görög Katolikus Egyházmegye
2007. március 21., szerda 16:32

A Hajdúdorogi Görög Katolikus Egyházmegye elmúlt évi (2006.) lelkipásztori és hitéleti adatai

Hívek 270.000
Papok 219
Aktív papok 198
Szerzetes papok 7
Szerzetesnők 3
Kispapok 49
Keresztelés 2375
Elsőáldozás 1556
Bérmálás* 42
Házasságkötés 604
Temetés 2473

* A keleti egyházban a kereszteléskor megbérmálják a gyermeket, az itt jelzett 42 fő protestáns hitről tért át, vagy gyermekkorában római katolikus pap keresztelte meg, de az egyházjog szerint görög katolikus, ezért később bérmálkozott.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Az ég és föld jeleiből tudtok következtetni; a mai idők jeleit miért nem ismeritek fel?

Claret Szent Antal Mária püspök

Claret* Szent Antal 1807-ben született Sallentban (Spanyolországban). Jezsuita szeretett volna lenni, de gyenge egészsége ezt nem tette lehetővé. Pap lett és először Kataíániában volt népmisszionárius. "Mária Szeplőtelen Szíve fiai" néven szerzetet alapított. A kubai Santiagóban volt missziós püspök. Visszatérve Spanyolországba még sokat tett otthon. Jelentősek aszketikus írásai. 1870. október 24-én a fontfroide-i** ciszterci kolostorban halt meg. 1950-ben avatta szentté XII. Piusz pápa.

* ejtsd: Klaret ** ejtsd: fontfroádi