Hajdúdorogi Görög Katolikus Egyházmegye
2007. március 21., szerda 16:32

A Hajdúdorogi Görög Katolikus Egyházmegye elmúlt évi (2006.) lelkipásztori és hitéleti adatai

Hívek 270.000
Papok 219
Aktív papok 198
Szerzetes papok 7
Szerzetesnők 3
Kispapok 49
Keresztelés 2375
Elsőáldozás 1556
Bérmálás* 42
Házasságkötés 604
Temetés 2473

* A keleti egyházban a kereszteléskor megbérmálják a gyermeket, az itt jelzett 42 fő protestáns hitről tért át, vagy gyermekkorában római katolikus pap keresztelte meg, de az egyházjog szerint görög katolikus, ezért később bérmálkozott.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Sehol sem becsülik kevesebbre a prófétát, mint szülőföldjén és otthonában.

Loyolai Szent Ignác áldozópap

1491-ben született Loyola várában. Katonai pályára lépett. 1521-ben Pamplona várának védelmében megsebesült. Számára a hosszas ágybanfekvés életfordulót jelentett. A monserati kolostorban életgyónást végzett, azután egy Manresa melletti barlangban vezekelve írta meg lelkigyakorlatos könyvét. Egy szentföldi zarándoklat után kezdte meg iskoláinak végzését. 1534-ben hat társával megalapította a Jézus Társaságot, amely az újkor egyik legeredményesebb rendje. Ignác igazi védőbástyája volt az Egyháznak abban a nehéz időszakában. Meghalt 1566. július 31-én Rómában. Sírja Rómában a jezsuita templomban van.