Hajdúdorogi Görög Katolikus Egyházmegye
2007. március 21., szerda 16:32

A Hajdúdorogi Görög Katolikus Egyházmegye elmúlt évi (2006.) lelkipásztori és hitéleti adatai

Hívek 270.000
Papok 219
Aktív papok 198
Szerzetes papok 7
Szerzetesnők 3
Kispapok 49
Keresztelés 2375
Elsőáldozás 1556
Bérmálás* 42
Házasságkötés 604
Temetés 2473

* A keleti egyházban a kereszteléskor megbérmálják a gyermeket, az itt jelzett 42 fő protestáns hitről tért át, vagy gyermekkorában római katolikus pap keresztelte meg, de az egyházjog szerint görög katolikus, ezért később bérmálkozott.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Aki a legnagyobb köztetek, az legyen a többi szolgája.

Limai Szent Róza szűz

Róza 1586-ban született Limában. ?Dél-Amerika első virága?, vagyis kanonizált szentje. Keresztneve Izabella volt, de anyja mindig ?Rosa? néven nevezte. Már gyermekkorában hősiesen gyakorolta az erényeket és a vezeklést. Domonkos harmadrendi lett. Életét felajánlotta népe megtéréséért és engesztelésül a spanyol hódítók véres tetteiért. 1617. augusztus 24-én halt meg Limában.